Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

35 komentāri

Raidījums Bez Tabu saņem ziņu no 3. klases skolēna mammas, kura ir sašutusi par mājasdarbu, kāds uzdots viņas bērnam. Sūrojas, ka pagarinātās grupas skolotāja nevis aizrāda, ka necenzētus vārdus lietot nedrīkst, bet tieši pretēji, kā mājasdarbu liek sīki izanalizēt prostitūciju.

Bērna mamma vēstulei pievienojusi arī lapu ar uzdevuma tekstu.:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ma*ka. Lūdzu uzrakstīt šī vārda vēsturisko un mūsdienīgo nozīmi un salīdzināt! Darbu iesniegt pagarinātās grupas skolotājai.

Trešklasnieka mamma par uzdoto mājasdarbu ir sašutusi un par to ziņojusi Izglītības un Zinātnes ministrijai.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta uzraudzības departamenta vadītājs Juris Zīverts atzīst, ka vārda skaidrojums nav iekļauts mācību programmas saturā,  un tāda vēsturiska metode, lai novērstu lamu vārdu lietošanu skolās, mūsdienās vairs nebūtu izmantojama. Neesot arī pedagoģiski likt bērnam veikt šādu mājasdarbu.

Jau ir pieprasījuši skaidrojumu par notikušo no iestādes vadītājas, kura apliecina, ka gadījumu pārrunājusi gan ar pašu skolotāju, gan citiem iesaistītajiem. Piekrīt, ka tas bijis neveiksmīgs.

Nepiedienīgajā vārdā puika apsaukājis klasesbiedreni. Tas noticis ne reizi vien, tamdēļ, skolotāja mēģinājusi vērst uzmanību uz šī vārda lietojuma jēgu, ko 3.klases skolēns, visticamāk, nesaprot. Pagarinātās dienas grupas skolotāja cerējusi, ka bērna vecāki kopā ar savu atvasi mājās to pārrunās.

Izglītības kvalitātes valsts dienests saņēmis iesniegumu no trešklasnieka mammas arī par citu izmantoto metodi. Proti, pirms uzdot mājās analizēt šī necenzētā vārda nozīmi, skolotāja likusi audzēknim klasē to rakstīt daudzas reizes uz lapas, tad pārdomājusi un uzdevumu mainījusi. Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis atzīst, ka arī šāda metode ir nepedagoģiska.

Ja  bērns lieto necenzētus vārdus un apsaukā  klasesbiedrus, vislabāk būtu bijis paaicināt grēkazi savrup un veikt pārrunas, bet ne klasesbiedru  priekšā. Jārunā par notikušo arī ar vecākiem, jo svarīgi, lai arī ģimenē tiktu mācīts nelietot lamu vārdus.  Ģimnāzijas direktore gan bilst, ka sadarbība ar bērna vecākiem nav izdevusies veiksmīga.

Skolotāja, kas uzdevusi neparasto mājas darbu esot jauna, gudra, aizrautīga  un talantīga. Pedagoga darbs esot  viņas aicinājums, taču skolotājai trūkst pieredzes un viņa no kļūdām mācās.

Direktore jau uzrakstījusi paskaidrojumu Izglītības kvalitātes valsts dienestam par skolotājas izmantoto metodi cīņā ar lamu vārdu. Dienesta vadība  sola gadījumu  izskatīt un, tad vērtēs, kā reaģēt uz notikušo.

Foto

TOP komentāri

 • Impis
  +41 +40 -1

  Impis

  Izskatās, ka tur nekas nav jāskaidro. Vienkārši jāpaskatās uz bērna vecākiem. Diemžēl ar tādiem bērniem un vecākiem kas neredz baļķi sava bērna acī, bet redz skabargu ziloņa acī, ir jācīnās rakstot iesniegumus policijai. Nav pārāk labs risinājums, bet vienīgais veids ko šie pamuļķi saprot
 • ...
  +31 +31 0

  ...

  Te drīzāk mammai pašai būtu jākaunās un jāaudzina bērns kārtīgi, lai nedomā pēctam, ka vainīgi visi citi! Mums 5 klasē, kad viens zēns nosauca klasesbiedreni par mauku, klases audzinātāja izsauca policiju, kura tad nu viņam visas klases priekšā izskaidroja ko tas nozīmē!
 • Jānis
  +33 +31 -2

  Jānis

  Sižetam pietrūka ļoti svarīga epizode - žurnālisti varēja kameras priekšā palūgt aktīvajai mammai izstāstīt kā tā gadījies, ka "nevainīgajam" bērniņam šādi vārdi pasprūk. Īstenībā esmu sašutis par šādu situācijas pagriezienu un sižetu. Neviens neredz un neiztirzā situācijas sakni - vienu neaudzinātu rezgali neviens nevar nolikt pie vietas un māmiņa vēl cenšas dancināt skolotāju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl