“Skaņa ir tracinoša! Pat jaunie logi nelīdz!” Graboša akas vāka dēļ rīdzinieka ģimene nedēļām ilgi nespēj rast mieru

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

1 komentārs

Rīdziniekam Gatim ar ģimeni pavasarī pēkšņi uzradās līdz šim nezināms miera traucētājs. Dobjās skaņas, kas lauzās cauri mājas sienām un logiem, dienu pēc dienas kļuva arvien skaļākas un pamatīgākas.

“Ar visu to, ka esmu jaunus logus ielicis, skaņa ir tracinoša,” saka Gatis.

Rīdzinieks aprīļa sākumā par problēmu ziņo uzņēmumam “Rīgas ūdens”. Norādīto vietu apsekoja, taču nekādas darbības nesekoja. Arī pēc pāris nedēļām “Rīgas ūdens” turpināja akcentēt, ka viss esot kārtībā.

“Tad man tas viss vienreiz mazliet apnika. Es piezvanīju [“Rīgas ūdens”] nodaļas vadītājam,” turpina Gatis.

”Rīgas ūdens”: Man ir labas ziņas.

Gatis: Kādas?

”Rīgas ūdens”: Nu, es izrunājos vakar, teiksim, šorīt, precīzāk sakot. Divas, trīs dienas jums jāpaciešas, bet sataisīt to var.

“Viņš teica – 2 vai 3 dienu laikā salabos, bet kopš 7. maija tā arī nekas nav noticis,” uzsver Gatis.

Ka tavu brīnumu!

Pēc intervijas Gatis atsūta fotogrāfijas, kā 15. maija pēcpusdienā beidzot ierodas ”Rīgas ūdens” strādnieki, izzāģē asfaltu un… aizbrauc prom, atstājot aiz sevis bedri ceļa segumā.

Vien dažas stundas pēc sarunas ar Gati atbrauca strādnieki un izzāģēja asfaltā caurumu. Tā tas nostāvēja trīs dienas līdz beidzot atbrauca ceļu strādnieki un “aizlāpīja” uzšķērsto asfaltu.

Notiekošo rosību pamana arī Gata kaimiņi, kuri atklāj, ka ar grabošajiem vākiem un iesēdumiem asfaltā Slokas ielas iedzīvotāji cīnās ne pirmo gadu.

Gundars
Slokas ielas iedzīvotājs

Man šīs te nelīdzenās vietas, kas saistītas ar šīm akām, ir vairākas, un tās nes lielāku skādi, godīgi sakot, nekā Gatim. Ja viņam tas bija tikai skaļuma jautājums, tad mani skar lietus ūdeņi, kas te krājas un gāžas virsū ēkai.

Maksā par lietus ūdeni, kas sakrājas paša nama priekšā

Gundars “Rīgas ūdenim” katru mēnesi arī maksā nodevu par lietus notekūdeņiem, kas no nama jumta nokļūst uz ielas. Tomēr vēl lielāku šoku rada tas, ka lietus ūdeņi sakrājas tieši pie mājas galvenajiem vārtiem.

Antra
baidās no lietainām dienām

Ir tāds prieks regulāri tikt apšļakstītai ar dubļainu ūdeni, tāpat kā citiem iedzīvotājiem, kas dzīvo mūsu mājā. Un ir arī tāda nepatīkama situācija bijusi, ka maziņš, trīs gadus vecs bērniņš tiek apšļakstīts. Viņam visa sejiņa tiek apšļakstīta. Es uzskatu, ka tā ir ļoti nepatīkama situācija un Rīgas pašvaldībai vajadzētu risināt tādas problēmas.

“Pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka katrs inženierkomunikāciju turētājs un valdītājs ir atbildīgs par savām komunikācijām, tai skaitā aku vākiem,” skaidro Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante. Speciāliste arī norāda, ka bieži vien inženierkomunikāciju turētājiem nākas atgādināt par pienākumiem uzturēt kārtībā savu saimniecību kā virs ceļa seguma, tā arī zem tā.

Standarts viens, realitāte – uz pusi mazāka

Artūrs Mucenieks

“Rīgas ūdens” pārstāvis

Satiksmes departaments pēc būtības uzrauga, manuprāt, visu ielu brauktuves, norāda uz trūkumiem, kurus pēcāk mēs arī novēršam, vai visbiežāk to novērš mūsu apakšuzņēmēji, proti, tie, kuri nodarbojas ar asfaltēšanas darbiem. Bet tajā pašā laikā es varu pateikt, ka šie te darbi notiek regulāri, mūsu resursu iespēju robežās. Es gribētu teikt, ka Rīga droši vien nekad nebūs gatava. Un mēs brīnišķīgi zinām, ka 40 000 vākus nosargāt, visus izveidot bez iesēdumiem, droši vien tas ir ilgāka laika pasākums.

Bez Tabu: Bet – vai ir kaut kāds standarts, cik daudz tiek asfalts izgriezts ap šo kapes vāku?

Jā, kvadrātmetrs.

Pārmērot remonta zonu, gan atklājām, ka tā ir aptuveni uz pusi mazāka. Pilnīgi iespējams, ka dokumentos jeb remontdarbu tāmēs ierakstīts, ka būvdarbi tomēr paveikti kvadrātmetra platībā.

Mucenieks akcentē, ka šajā gadījumā situācija neesot tik kritiska. Tiesa gan, “Rīgas ūdens” pārstāvis tomēr pieļauj, ka notiks pārrunas ar darbu veicējiem.

Neatkarīgi no tā grabošais vāks ir nomainīts. Tomēr Slokas ielā plašāka ceļa rekonstrukcija tuvākajā laikā neesot plānota, līdz ar to pārējiem vietējiem iedzīvotājiem pašreiz neatliek nekas cits, kā vien noslogot atbildīgos dienestus ar zvaniem, sūdzībām un iesniegumiem, cerot, ka tiks sadzirdēti.

Ja galvaspilsētā ir vēl kāds mieru traucējošs akas vāks, par to jāziņo Satiksmes departamentam, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni: 80003600.