“Situācija ir dramatiska!” Salaspils vecāki ziņo par bērniem bīstamu rotaļlaukumu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Salaspils vecāki ziņo par pilsētā esošu rotaļlaukumu, kura stāvoklis apdraudot bērnu drošību. Pašvaldība norāda, ka ir risinājums, lai bērnu laukumu labiekārtotu, taču iedzīvotājiem jābūt gataviem, ka tas prasīs līdzekļus arī no viņu maciņiem.

Izlūzuši dēļi, noplīsušas šūpoles, sarūsējušas konstrukcijas, no kurām sen nogājusi krāsa – skats, kas paveras, uzlūkojot bērnu laukumu, kas atrodas starp Salaspils sporta halli un Pareizticīgo baznīcu. Vecāki norāda, ka nepieciešams veikt virkni uzlabojumu.

Māmiņa Ramona iecienījusi meitu vest uz konkrēto rotaļlaukumu, jo tas atrodas blakus mājām. Viņa informē, ka kopā ar vairākiem citiem bērnu vecākiem kopš pavasara regulāri apmeklējot pilsētas pašvaldību, lūdzot teritoriju sakārtot. Pagaidām lūgumi nav vainagojušies panākumiem, jo arī blakus mājā dzīvojošajiem cilvēkiem jābūt gataviem ieguldīt savus līdzekļus, lai laukums piedzīvotu pārmaiņas. Taču informācijas par to, ka iedzīvotāji tam ir gatavi, – neesot.

Skolas ielas bērnu laukums pašvaldībai nepieder. Par māju un tās apkārtnes teritoriju atbild pārvaldnieks “Rīgas namu apsaimniekotājs”. Vismaz 51 % iedzīvotāju jāpiekrīt teritorijas labiekārtošanai. Ja izdodas savākt vismaz 51% iedzīvotāju piekrišanu, mājas iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties pašvaldības rīkotos konkursos par teritorijas labiekārtošanu. Tāpat ir iespēja iegūt domes līdzfinansējumu.

Lolita Balcerbule
Salaspils novada domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja

Salaspils novada dome kopš 2013. gada ir ierosinājusi un finansiāli atbalsta iedzīvotāju kopīpašumā esošo daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu labiekārtošanas projektus, protams, ja paši iedzīvotāji ir lēmuši un vienojušies, ka viņiem tas ir nepieciešams. Pašvaldības līdzfinansējums tiek piešķirts saskaņā ar Saistošajiem noteikumiem.

Tāpat mājas iedzīvotājiem ir iespēja izmantot mājas uzkrājumu, lai sakārtotu bērnu laukuma teritoriju. Šobrīd Skolas ielas 12 mājas uzkrājums sasniedz vairāk nekā 23 tūkstošus eiro. Tomēr apsaimniekotājs norāda, ka pagaidām neesot nekādas informācijas, ka iedzīvotāji ir lēmuši daļu naudas izmantot rotaļlaukuma izbūvei.

Vidēji bērnu laukuma labiekārtošana maksājot no 4-5 tūkstošiem eiro.