“Sita un spēra ar kājām!” Jūrmalas pašvaldības policijas priekšnieku vaino vardarbībā pret padotajiem

34 komentāri

Bijušie un esošie Jūrmalas pašvaldības policijas darbinieki vaino kārtībsargājošās iestādes priekšnieku Valdi Kivkucānu fiziskā un emocionālā vardarbībā.

Jūrmalas pašvaldības policijas juristes Inetas Lilinfeldes veselība vairākkārt pasliktinājusies darbavietā.

Vasaras beigās ar spēcīgām sāpēm vēderā neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde no darbavietas taisnā ceļā sievieti nogādāja slimnīcā.

Aizvadītajā nedēļā mediķi arī ieradušies darbavietā.

Emocionālā vardarbība vai darbinieku meli?

Darbiniece nu ir tuvu nervu sabrukumam. Jau teju gadu regulāri ārstējas pie psihoterapeita, lieto antidepresantus, miega zāles, konstatēta arodslimība, izdegšanas sindroms, bosings un mobings.

“Viss sākās, kad gribēju kandidēt uz vakanto priekšnieka vietnieka vietu. Izteicu tādu vēlmi, jo esmu lojāla darbiniece, strādāju policijā jau vairāk nekā 10 gadu. Tāpat arī izglītība ļautu – studēju doktorantūrā. Tomēr Valdim Kivkucānam plānā bija šajā vakantajā amatā iekārtot savu draugu Kasparu Platnieku, ko viņš arī izdarīja.

Pēc tam Valdis Kivkucāns sāka pret mani arvien vairāk izrādīt nepatiku, bosingu, emocionāli pazemot un, varu teikt, ka pat ņirgāties. Valdis Kivkucāns darīja visu iespējamo, lai es pati aizietu no darba!” izmisusi ir iestādes juriste.

Viņa apgalvo, ka pazemojumus piedzīvojuši arī citi darbinieki, kuri nu jau vairs nestrādā Jūrmalas pašvaldības policijā.

Foto

20 gadus strādājis vadošos amatos Valsts policijā, pēc izdienas pensionēšanās pirms pieciem gadiem Valdis Kivkucāns sēdies kūrortpilsētas pašvaldības policijas priekšnieka krēslā.

“Esmu diezgan ilgi cietis viņas [juristes Inetas Lilenfeldes] atklātu darba sabotāžu. Cilvēks pasaka, ka uz divām, trim dienām dodas apsekoties slimnīcā, apsola neiesniegt slimības lapu, paņem visus darāmos darbus līdzi un pazūd uz četrām nedēļām,” teic V. Kivkucāns, norādot, ka darbiniece regulāri rīkojoties negodprātīgi pret darba pienākumiem.

Juriste I. Lilinfelde nenoliedz, ka kavē darbu, tomēr tas esot saistīts ar studijām doktorantūrā, kuru savienošanai ar darbu zaļo gaismu devis pats priekšnieks.

“Sita un spēra ar kājām” – ziņo par piekaušanu

Par iesējamu priekšnieka fizisko izrēķināšanos ar padotajiem ziņo bijušais inspektors Egīls Kušķis, kurš apgalvo, ka Valdis Kivkucāns kopā ar dežūrdaļas priekšnieku Jāni Gasjūnu viņu piekāvuši Pašvaldības policijas telpās.

Viņi vainojuši inspektoru pašvaldībai piederošas degvielas zādzībā, atzīšanos centušies panākt, izmantojot fizisku spēku.

“Dežūrdaļas priekšnieks Jānis Gasjūns man grūda virsū galdu, grāba aiz rokām, sāka lauzt roku, centās nogāzt zemē tikai tāpēc, ka es neuzrakstīju to, ko viņam gribējās. Pēc tam kabinetā ieskrēja Valdis Kivkucāns, sagrāba aiz otras rokas un spēra pa kājām,” atminas bijušais inspektors.

Valdis Kivkucāns noliedz apvainojumus, skaidrojot, ka pat videonovērošanas kamerās fiksētais konflikts patiesībā esot traktējams kā inspektora agresijas savaldīšana. Tiesa, inspektors norāda, ka audioierakstā esot dzirdams, ka patiesie agresori ir priekšnieki, tomēr ieraksts esot pazudis.

34 komentāri