Sirds sitas, un ķermenis trīc! Iedzīvotāji trīs gadu garumā pacieš skaļās “K.K. von Stricka Villa” ballītes

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

Darba dienu vakari Aristida Briāna ielas iedzīvotājiem paiet mierīgi. Nekādu lieku trokšņu neesot. Taču trakākais norisinoties tieši nedēļas nogalēs, kad blakus esošajā ēkā notiek lustīgas ballītes. Tiesa, tās dzird arī tie, kas izvēlējušies brīvdienas pavadīt mājās.

Mājas iedzīvotājs Ernests stāsta, ka no milzīgajām skaņām rīb ne tikai ēka, kurā notiek pasākums, bet arī dzīvojamā māja, kura atrodas pāri ielai. Ernests Briāna ielā dzīvojot jau kopš dzimšanas, taču skaļos trokšņos novērojis pēdējos trīs gadus.

Ernests
neapmierināts ar troksni

Ir nereāli pagulēt, jo rīb logi, rīb virtuvē visi šķīvji, visas glāzes. Pasākumi nav ap deviņiem vakarā, viņi ir vairāk ap pusnakti pēc divpadsmitiem, tad ir tādi aktīvāki, ap desmitiem viņi sāk tikai iesildīties.

Štricka namā nedēļas nogalēs iet vaļā iespaidīgas lustes. Lai gan celtnes pagātne ir vairāku gadsimtu ilga un vēstures notikumu pilna, šā brīža paskats ēkas pagalmā liecina par tās nolaidību.

Arīdzan citi kaimiņi ir neapmierināti ar trokšņiem nedēļas nogalēs. Vienai no Ernesta kaimiņienēm skaļo trokšņu dēļ pat kļuvis slikti ar sirdi.

Svetlana
izjutusi veselības pasliktināšanos trokšņu dēļ

Katru nedēļas nogali ar vati aizbāžu ausis, visādi cenšos slāpēt skaņu, bet tāpat jau dzird. Arī sirdij paliek slikti. Ļoti slikti jūtos, jo visu dienu iekšā viss tīc.

Darba dienās “Von Stricka Villa” telpās valda klusums ne tikai no apmeklētājiem, bet arī vadības. Bez Tabu komanda mēģina pārstāvjus uzrunāt telefoniski. Izklāstot problēmu, seko atbilde, – zvans jau tika gaidīts.

“Von Stricka Villa” saimnieks Mārtiņš Mielavs informē, ka problēmu cenšas risināt. Šobrīd tiek apsvērts variants nodrošināt biezus aizkarus, kas varētu šo skaņu apslāpēt.

Taču iedzīvotāji gan uzskata, ka aizkari problēmu nespēs risināt. Rīgas pašvaldības policija skaļos trokšņus ietekmēt nevarot – likumā nav atrunāts noteikts laika periods, kurā ballētāji drīkst līksmot izklaides vietās.

“Policija reaģē uz ikvienu izsaukumu, braucot uz konkrēto izklaides vietu un pārrunājot sūdzības ar īpašniekiem, lai skaņa netraucētu apkārtējiem iedzīvotājiem un viss būtu labi.”

Jāpiebilst, ka Briāna ielas iedzīvotājiem nu dien nav labi! Tāpēc viņi ir sasparojušies, savākuši visu daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāju parakstus un ar iesniegumu par naktsmiera traucēšanu vērsīsies pašvaldībā.

Foto

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl