Sievietes dzīve pārvēršas īstā murgā pēc tam, kad svešiniekam izīrējusi istabu “Airbnb” servisā

Maija Kuzņecova

Autors: Maija Kuzņecova

Bez Tabu žurnāliste un digitālā satura redaktore

Pievienot komentāru
Sievietes dzīve pārvēršas īstā murgā pēc tam, kad svešiniekam izīrējusi istabu “Airbnb” servisā
instagram.com/empress.aloevera/

Sākumā viss licies kā parasti – dzīvokļa istabiņai pieteicies kāds viesis, kurš “Airbnb” vietnē reģistrējies kā Leonards Džeksons. Meitene izrādījusi mitekli, kuru uztur kopā ar savu māsu, atstājusi dzīvokļa atslēgas un devusies prom, taču tas, kas viņu sagaidīja atgriežoties, varētu būt trillera cienīgs materiāls.

Ar šo stāstu dzīvokļa īpašniece Alavija Kauvaha dalās mikroblogošanas vietnē “Twitter”. 11. oktobrī Teksasas pilsētiņā Ričardsonā meitene izīrējusi istabu Leonardam Džeksonam.

Alavija vīrieti ielaidusi dzīvoklī, izrādījusi mitekli, iedevusi atslēgas un devusies prom. Pēc atgriešanās dzīvoklī pavērās šokējošs skats.

Vīrietis atmūķējis jaunās sievietes guļamistabu, to izvandījis, izšiverējies skapī un izmetis visas bildes, kurās redzami vīriešu kārtas pārstāvji.

“Es mēģināju piespiest viņu atzīties, ka to paveicis viņš, taču vīrietis visu noliedzis. Es izmetu viņu ārā, bet viņam vēl pietika nekaunības, lai palūgtu atdot naudu par istabu. Pēc stundas es atskārtu, ka man pazuduši arī apmēram 500 dolāru. Uzreiz ziņoju “Airbnb”,” raksta Alavija.

Pēc ziņojuma servisam meitene sazinājās arī ar policiju, taču, ņemot vērā, ka nebija nekādu tiešu pierādījumu tam, ka Džeksons būtu meiteni aplaupījis, arī lieta netika ierosināta.

Ekrānuzņēmums: Alavia Khawaja

Lai arī šķiet, ka jaunās sievietes pārdzīvojumi beigušies, tas bijis tikai sākums. Ņemot vērā, ka Alavijas kontakti bijuši pieejami īrniekam, viņš tos izmantojis un sācis meiteni terorizēt ar ziņojumiem privātajā telefonā. Meitene ilgstoši viņu ignorējusi, taču turpmākās ziņas sekojušas “Airbnb” vietnē.

Alavija savā profilā stāsta:”Es zvanīju policijai atkārtoti, un detektīvs informēja, ka minētais vīrietis pavisam nesen bijis arestēts par vardarbīgu izturēšanos pret bērnu. Bet jau atkal – viņi neko nevar pierādīt manā lietā, kamēr viņš nav atzinis savu vainu. Mēģināju sazināties ar “Airbnb”, bet jau atkal nekā…”

Pēc tam, kad viņa sapratusi, ka ne serviss, ne policija nespēj palīdzēt, meitene ķērusies pati vērsim pie ragiem. Ar cerību no viņa ar viltu izdabūt atzīšanos, Alavija sāka atbildēt uz Džeksona ziņām.

“Tajā brīdī, kad viņš uzrakstīja, ka “es jau pie tevis braucu”, sapratu, ka ir ziepes!” – stāsta meitene, kura uzreiz pēc tam zvanījusi policijas iecirknim.

Diemžēl jau atkal policija norādīja, ka nevarot palīdzēt, kamēr viņš nav pie viņas ieradies. Vienīgais variants vīrieti arestēt – sagaidot, kad viņš ieradīsies un tad zvanot 911.

“Es noparkoju mašīnu pretējā ielas malā, sēdēju un vēroju savas durvis, kamēr viņš turpināja rakstīt – “Tev būs labāk, ja, man ierodoties, pie tevis nebūs vīriešu. Iztīri vannas istabu un gatavo prezervatīvus – mums tie noderēs”,” raksta savā “Twitter” profilā Alavija.

“Brīdī, kad viņš parādījās, es zvanīju policijai. Likumsargi uzreiz veica arestu un pie viņa atrada trīs pistoles!” – raksta Alavija.

Policija meiteni iedrošināja, ka viņš cietumā pavadīs kādu laiku. Un, lai gan liktos, ka tagad stāsts ir laimīgi beidzies, tās nebūt nav bijušas beigas.

Džeksons pat pamanījies meitenei piezvanīt no cietuma, kur pretēji policijas apgalvotajam, pavadījis vien 24 stundas! Meitene par sava vajātāja iznākšanu no cietuma uzzinājusi tieši no viņa, jo Džeksons turpinājis jauno sievieti “apbērt” ar ziņām “Airbnb” sarakstē.

Šo visu situācijas aprakstu meitene jau atkal bija nosūtījusi “Airbnb” servisam.

Tikai pēc divām nedēļām – 27. oktobrī “Airbnb” izdzēsa vajātāja profilu. Kā raksta meitene: “Tā ir miskaste, nevis serviss. Mani taču varēja nogalināt! Tas ir brīdinājums visiem “Airbnb” lietotājiem!”

Sarakstes ar Džeksonu:

No 23. oktobra, kad Alavija dalījās ar savu pieredzi, viņas ieraksts pārpublicēts 27 tūkstošus reižu. Stāstu publicējuši arī lielākie pasaule mediji, tostarp, “Buzzfeed”, “Telegram”, “Espressen”, “Dailymail” un citi.

Kā sieviete atzina interneta portālam “Star-Telegram”, viņa nebija gaidījusi tādu atsaucību.

Portāla “Buzfeed” par servisa lēno rīcību atvainojies “Airbnb” pārstāvis Bens Breits: “Šāda lēna rīcība no mūsu klientu centra nav piedodama un tai nav vietas mūsu kompānijā. Mūsu labā vien varu bilst, ka esam ļoti noslogoti – mums ir bijuši vismaz 400 miljoni viesu, kurus nācies apkalpot un jāsaka, ka šādi gadījumi ir patiesi reti.”

Tajā pašā laikā Alavija portālam “Buzfeed” norāda, ka viņa joprojām ir satraukusies par savu drošību.

“Lai arī viņa profils “Airbnb” ir dzēsts, un viņš nav devis kopš tā laika par sevi ziņu, viņš joprojām zina, kur es dzīvoju.”

 

Lasi vēl