Sievietei ar bērnu taksometra vadītājs atteicis braucienu. Vai likumīgi?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

10 komentāri
Sievietei ar bērnu taksometra vadītājs atteicis braucienu. Vai likumīgi?

Rīdziniece Līga ar 9 gadus vecu bērnu gribējusi izmantot taksometru pakalpojumu, bet palikusi bešā. Šoferis atteicis braucienu.

Līga bieži izmanto taksometra pakalpojumus un parasti ir apmierināta, taču ne šoreiz. Izmantojot mobilā telefona lietotni, rezervējusi automašīnu, taču, kad šoferis ieraudzījis, ka Līga gatavojas braukt ar 9 gadus vecu bērnu, teicis, ka bez sēdeklīša nevedīs. Vajadzēs pasūtīt nevis ekonomiskās klases automašīnu, bet tādu, kas aprīkota ar bērnu sēdeklīti. Viņam šādas iespējas neesot.

Līga ir neizpratnē, jo iepriekš viņu kopā ar bērnu veduši dažādu taksometra kompāniju autovadītāji, un arī “Bolt” taksometra šoferis neesot aizrādījis, ka vajadzējis rezervēt īpaši aprīkotu automašīnu.

“Bolt Latvia” reģionālais vadītājs Kārlis Ķezberis akcentē, ka taksometra vadītājam bija tiesības atteikt braucienu, jo, ja klients brauc ar bērnu, lietotnē ir jārezervē atbilstošās kategorijas automašīna pasažieriem ar bērnu. Tā gan ir par vienu eiro dārgāka, bet aprīkota ar bērnam nepieciešamo sēdeklīti vai paliktni. Par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu atbildīgs ir taksometra vadītājs.

Lai nerastos pārpratumi ne tikai tad, ja pasažieru vēlas braukt ar bērnu, bet arī citos gadījumos, jānorāda, kādas ir vajadzības, un jāpasūta atbilstošas kategorijas automašīna. Ja, piemēram, klients vēlas justies drošāk un distancēties no šofera, tad ir jāpasūta spēkrats ar nodalošo sienu. Vai arī, ja nepieciešama automašīna cilvēkiem ar kustību traucējumiem, arī tas jāatzīmē un jārezervē atbilstošas kategorijas automašīna.

Līga gan neizpratnē, ka no viņas bankas konta ir noskaitīti 2 eiro, jo no kompānijas pārstāvja saņēmusi ziņu, ka klients nav ieradies. “Bolt Latvia” reģionālais vadītājs Kārlis Ķezberis gan bilst, ka, visticamāk, sanācis pārpratums. Aicina Līgu rakstīt iesniegumu un sola atdot naudu.