Sieviete Rogovkā nodedzina savu māju, lai izpestītu no mūža ieslodzījuma dēlus!

16 komentāri
Sieviete Rogovkā nodedzina savu māju, lai izpestītu no mūža ieslodzījuma dēlus!
Foto: Ekrānuzņēmums

Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā sieviete tīši nodedzina savu māju, cerot uz apdrošināšanas atlīdzību, lai ar to pēc tam uzpirktu liecinieku. Šo pretlikumīgo darbību mērķis ir izpestīt no soda sievietes dēlus, kuriem draud mūža ieslodzījums par sevišķi smagu noziegumu.

Valsts policijas (VP) Rēzeknes iecirkņa darbinieki augustā saņēmuši informāciju, ka Nautrēnu pagasta Rogovkas ciemā nodedzināta kāda dzīvojamā māja. Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu.

Mājas īpašniece ir 43 gadus vecā Inga Kuzmane. Veicot izmeklēšanu, atklājies, ka I. Kuzmane ir nevis cietusī, bet vainīgā, informē VP Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova. Viņa tīši nodedzinājusi savu māju, cerot pretlikumīgā ceļā saņemt apdrošināšanas atlīdzību.

Tā viņai bijusi nepieciešama, lai samaksātu apsolītos 5000 eiro personai, kuru sieviete bija uzkūdījusi sniegt nepatiesas liecības policijā. Tādējādi I. Kuzmane cerējusi nodrošināt alibi saviem dēliem Jānim (19 gadus vecs) un Mārtiņam (23 gadus vecs), kuri jau vairāk nekā gadu apcietinājumā gaida tiesas spriedumu par sevišķi smagu noziegumu.

Ksenija Belova, VP pārstāve

No viņas [I. Kuzmanes] gribas neatkarīgu iemeslu dēļ pabeigt šo noziedzīgo nodarījumu viņai neizdevās, jo uzreiz tika atklāts viņas krāpnieciskais nolūks. Šā gada 17. augustā sieviete tika aizturēta, un tiesa viņai piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Tomēr māju gan nodedzinājusi, bet liecinieks nav paguvis sniegt melīgo liecību. Pēc Krimināllikuma 178. panta 1. daļas par savas mantas tīšu iznīcināšanu, bojāšanu vai slēpšanu nolūkā saņemt apdrošināšanas atlīdzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt par liecinieka uzpirkšanu vai citādu nelikumīgu iespaidošanu nolūkā panākt, lai viņš sniedz nepatiesas liecības vai ar zvērestu apliecinātu nepatiesu paskaidrojumu tiesai, pēc Krimināllikuma 301. panta 1.daļas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Bez Tabu pērn stāstīja par prātam neaptveramu noziegumu grupā, kura rezultātā Rogovkas ciemā pagājušā gada maijā nogalināts 25 gadus vecais Jānis Kalvāns. Kā iespējamie vainīgie tiek uzskatīti 19 un 23 gadus vecie brāļi Jānis un Mārtiņš Kuzmani. Notikušā versija: brāļi sākotnēji nosituši J. Kalvānu, lai slēptu pēdas, sadedzinājuši mirstīgās atliekas ar metināmā aparāta atogēnu, pēc tam pelnus izkaisot vietējā apkaimē.

Par šādu sevišķi smagu noziegumu vainīgajām personām paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 10 līdz 20 gadiem.

Video

16 komentāri