Sieviete atklāj, ka kāds, izmantojot viņas vārdu un numuru, iepircies interneta veikalā!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Aplūkojot savu internetveikala lietotāja profilu, Santa bijusi vairāk nekā pārsteigta. Kāds ar viņas vārdu ir iegādājies konstruktoru. Santa ir neizpratnē, kā tas iespējams, jo brīdī, kad prece nopirkta, veikalam pat tuvumā neesot bijusi.

Zvanījusi uz veikalu un saņēmusi atbildi, ka, visticamāk, kāds no mājiniekiem veicis pirkumu, nosaucot viņas vārdu. Santa šādu varbūtību noliedz.

“220.lv” pārstāve raidījumam Bez Tabu skaidro, ja kāds pērk preci klātienē, parasti lūdz nosaukt tālruņa numuru, vārdu un uzvārdu, lai klientu identificētu datubāzē.

Kā vēlāk noskaidrojuši, šoreiz tiešām pircēja nosaukusi Bez Tabu skatītājas datus. Veikala video redzams, ka tā bijusi sieviete ar gaišiem matiem un bērnu. Ja Bez Tabu skatītāja Santa vēlēsies, ir gatavi viņai parādīt video redzamo sievieti.

Santa ir sašutusi, kā iespējams, ka cita persona izmanto viņas datus. Datu valsts inspekcijas pārstāvis skaidro:

Ja cita persona nosauc citas trešās personas datus, lai pasūtītu preci, personu datu apstrādi nelikumīgi veic pati persona, kura personas datus nodod, konkrētajā gadījumā 220.lv.

Viņa ir tā persona, kas pārkāpusi fizisko personu datu aizsardzības prasības.

Inspekcijas pārstāvis piebilst, tā kā par pirkumu maksāts veikalā skaidrā naudā, veikalam neesot bijis pienākums pircējai lūgt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, kad viņa nosaukusi lietotāja tālruņa numuru un vārdu:

220.lv varētu prasīt uzrādīt personu apliecinošu dokumentu gadījumā, ja būtu noslēgts pirkuma līgums.

Viennozīmīgi personu apliecinošu dokumentu kopēt nedrīkst, arī noformējot konkrētu pirkumu. Veikala 220.lv pārstāve sola dzēst ierakstu par pirkumu no Santas lietotāja profila, ja vien kliente to vēlēsies, un atvainojas par sagādātajām neērtībām.

TOP komentāri

 • ana
  +5 +4 -1

  ana

  No 220 pa 100 km attālumu ...tur var ne tikai šādā veidā iepirkties,bet nopirkt arī lietotu preci kuru mēģināts salabot...pēc tam protams ir milzu problēmas ...tas no pieredzes.
 • MT
  +3 +3 0

  MT

  Ar instrukcijām latviešu valodā ar pabēdīgi tur ,bet pircēju tiesības Latvijā jau neviens neaizsargā
 • M
  +2 +2 0

  M

  es tur biju izdarījis pāris padārgus pirkumus,tad pēkšņi šie izdomāja uz mani uzvārīties lētam pirkumam kautkādus eiro pieskaitīt klāt pie saņemšannas.Vairāk to necilo iestādi neapgrūtinu ,vai maz internetveikalu Rīgā

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl