“Šī ēka degradē vidi!” Stūnīšu pagasta iedzīvotāji ziņo par bīstamu būvi dzīvojamās mājas tuvumā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

“Būve ne tikai degradē vidi, bet ir uz sabrukšanas robežas – vētra norāvusi apšuvuma dēļus un siltinājuma materiālu,” informācija, kuru raidījumam “Bez Tabu” nosūtījis Stūnīšu pagasta iedzīvotājs. Filmēšanas komanda klātienē pārliecinās par vēstulē rakstīto – blakus dzīvojamajai mājai atrodas ēka, kura manāmi savu laiku nokalpojusi.

Satiktie iedzīvotāji piekrīt vēstules autoram un atklāj, ka būve būtu jānojauc. Kā noskaidrojam, ēka kādreiz kalpojusi par ūdenstorni. Vietējie ļaudis informē, ka gadiem ilgi tur nekāda darbība nenotiekot, kā arī neesot manījuši, ka kāds to mēģinātu savest kārtībā.

“Principā būvei nav nekāds lietojums. Tā netiek izmantota, tāpēc nav skaidrs iemesls, kāpēc tai te būtu jābūt,” uzskata iedzīvotāja Evisa.

Ūdenstorni apsaimnieko Olaines pašvaldības paspārnē esošais uzņēmums SIA “Zeiferti”. Valdes loceklis Viesturs Liepa konstrukcijas elementus un būvi kopumā sauc par drošu, nenoliedzot, ka nolietojuma pazīmes vietām esot.

Viesturs Liepa
SIA “Zeiferti” valdes loceklis

Apšuvuma siltinājuma materiāls ir nolietojies. Tas tiešām vēja iedarbībā atdalās, bet nevarētu teikt, ka ūdenstornis ir cilvēku kustības zonā, tas atrodas visai nepieejamā vietā.

Tomēr ēkas mūžs nebūšot garš – šā gada laikā plānots veikt demontāžas darbus.

0 Komentāru