“Sēžam džemperos zem segām!” Par knapu apkuri Vangažos jāmaksā teju 200 eiro

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

8 komentāri

Ģimene no Vangažiem auksto decembra un janvāra mēnesi pārcieš grūti – temperatūra mājās, nesasniedzot pat 20 grādus, ģimene regulāri slimo. Tomēr saņemtais decembra rēķins licis acīm izbrīnā ieplesties, jo summa par apkuri sasniegusi 170 eiro.

Bez džempera, vilnas zeķēm un karstas tējas krūzes Vangažu ģimenei neiztikt. Kaspars ir neizpratnē, kāpēc rēķins pēkšņi tik liels. Apskatot iepriekšējos rēķinus, secinājis, ka summa ir dubultā. “Es saprastu, ja mājās būtu 30 grādu! Mums radiatori ir knapi silti, bet rēķins liels,” pārdomās dalās Kaspars. Līdz ar zemo temperatūru mājās dzīvoklis kļuvis mitrs un uz sienām parādījies pelējums. Kaspara sieva Māra stāsta, ka naktīs guļot, esot sajūta, ka logi ir vaļā.

Arī citi satiktie vangažnieki piedzīvojuši šoku, saņemot decembra rēķinu. Neviens no satiktajiem iedzīvotājiem nespēj izskaidrot iemeslu pēkšņajam cenu pieaugumam, tomēr visi kā viens ir pārliecināti, ka summai vajadzētu būt zemākai.

“Vangažu namsaimnieks” vadītājs Māris Keišs pēkšņo apkures cenu pieaugumu skaidro ar tehnisku ķibeli, kas radusies ar attālināto datu nolasīšanu.

Māris Keišs
“Vangažu namsaimnieks” vadītājs

Rēķina daļā, kuru iedzīvotājiem piestādījām par patērēto siltumu decembrī, klāt ir arī šī janvāra nedēļa. Līdz ar to janvāra rēķins attiecīgi būs mazāks. Tas par diviem mēnešiem kompensēsies, to iedzīvotāji varēs redzēt, saņemot jauno rēķinu.

Lai gan sola, ka janvāra rēķins būs mazāks, papildu siltumu namos tas nesagādāšot. “Vangažu namsaimnieks” vadītājs skaidro, ka mājas esot vecas, logi cauri. Siltumu mājās iespaidojot arī vējš. Līdz ar to vadītājs aicina iedzīvotājus uzsākt sarunas ar kaimiņiem par māju renovāciju.