Serviss divus gadus “marinē” automašīnu un vietā atdod lūzni! Policija piever acis

7 komentāri

Nelielā servisā Mārupē nogādāta automašīna sagatavošanai tehniskajai apskatei pretlikumīgi tiek aizturēta divus gadus. Kad beidzot tā atdota, īpašniece šokā – sarūsējusi, izpostīta, trūkst rezerves daļu.

Pirms diviem gadiem Mārupes iedzīvotāja Signe nogādāja kaimiņam piederošā servisā automašīnu.

Vēlējusies vien, lai meistars spēkratu sagatavo tehniskajai apskatei, tomēr tā tur, kā pati saka, “marinēta” divus gadus.

Meistars neesot ļāvis automašīnu apskatīt, aizbildinājies ar it kā obligāti veicamiem remontdarbiem, kurus saimniece nav lūgusi. Uzticoties speciālistam, par papildu remontdarbiem samaksājusi ap 700 eiro.

Nu pēc diviem gadiem ar Valsts policijas palīdzību atguvusi pretlikumīgi aizturēto īpašumu, kas gan ne tuvu nešķiet sagatavots tehniskajai apskatei: demontēts spārns, lukturi, auto daļas zem motora pārsega.

Cilvēks ir godu nodzēris vai vienkārši nojūdzies. Man pat prātā nenāca, ka tā tas beigsies!

Pretlikumīgās automašīnas aizturēšanas dēļ sieviete bijusi spiesta iegādāties jaunu automašīnu, kā arī maksāt nodokli par spēkratu, kuru nelieto. Tāpat zaudējumiem nu var pierēķināt arī servisā labotā auto bojājumus.

Automašīnas īpašniece gadu ticējusi meistara godaprātam, tomēr vēlāk skaidrība par to, vai spēkrats ir sveiks un vesels, zudusi, tāpēc centusies sazināties ar meistaru, kas neesot atbildējis uz zvaniem.

Vēršoties pēc palīdzības Valsts policijā, kundze cerējusi, ka kopā ar likumsargiem varēs ierasties pie meistara, lai atgūtu automašīnu, kā arī fiksētu auto bojājumus tieši viņa teritorijā, tādējādi pierādot, ka tie radušies tur.

Tomēr likumsargi atteikušies veikt lūgtās darbības, esot vien sarunājuši ar meistaru, ka spēkratu kundzei atdos. Līdz ar to automašīnas īpašniece uzskata, ka policisti un servisa darbonis pa draugam sarunājuši, lai automašīnu atdodot bez liekiem kašķiem.

Signe, automašīnas īpašniece

Atbildēja, ka viņiem tas nav jādara, nav jāraksta nekādi akti. Tāpēc es vērsos Bez Tabu, jo pēkšņi likās, ka manas tiesības vairs neviens nesargā.

Man radās aizdomas, ka tur ir sava pazīšanās, jo meistars Ralfs jau agrāk ar to lielījies.

Nedz meistars, nedz Valsts policija nevēlas sniegt komentārus. Automašīnas īpašniece vēlas, lai likumsargi pastrādāto traktētu kā īpašuma bojāšanu. Tomēr policijā norāda, ka strīds risināms civiltiesiskā ceļā.

Foto

7 komentāri