5 komentāri

Saldus iedzīvotāji sit pie trauksmes zvana, jo pilsētas pievārtē bīstamos atkritumus dedzināt plāno uzņēmums, kas jau iepriekš pieķerts bīstamo atkritumu glabāšanas noteikumu pārkāpšanā. Uzņēmuma vadītājs mierina, sakot, ka uztraukumam nav pamata. Tikmēr iedzīvotājus šie mierinājuma vārdi nepārliecina.

Pirmā reakcija, uzzinot, ka Saldus pievārtē plānots dedzināt bīstamos atkritumus, ir līdzīga ikvienam saldeniekam, visi kā viens uzskata, ka tas ir bīstami un bīstamo atkritumu dedzinātavai nav vietas pilsētas pievārtē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Īpaši nobažījusies ir aktīvistu grupa, kas apmeklēja pēdējo sabiedrisko apspriešanu. Viņi uzskata, ka SIA Sātiņi Energo LM vadība nav bijusi līdz galam godīga, skaidrojot savus plānus dedzināt dzelzceļa gulšņus un ar naftu piesārņotu grunti. Kāds saldenieks par notiekošo izsakās pavisam skarbi:

Čurā acīs un saka, ka lietus līst!

Līdz šim te ražots siltums dedzinot šķeldu un iedzīvotāji ir nobažījušies, ka bīstamie atkritumi šim uzņēmējam var nebūt pa kaula.

Prezentētie cipari izskatās maldinoši un tehnoloģijas ir neatbilstošas, tāpēc esam vērsušies Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt situāciju, vai nav noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Foto

Mēs tiešām esam nobažījušies par mūsu veselību un drošību. Plus iesniegumā, ko Sātiņi Energo LM bija rakstījuši, ka dedzinās bīstamos atkritumus esošajās iekārtās. Bet esošās iekārtās to veikt nav iespējams.

Iedzīvotāji ne bez pamata vairākkārt akcentē, ka uzņēmums jau netiek galā ar to, ko solījuši, to apliecina arī Valsts vides dienesta inspektors, uzņēmums pieķerts pārkāpjot bīstamo atkritumu uzglabāšanu.

Pašvaldība, lai arī pirms gada no savas puses devusi zaļo gaismu atļaujas izsniegšanai, šobrīd sāk apšaubīt savu lēmumu, jo pārāk daudz neskaidrību. Tāpēc uzņēmums aicināts rīkot vēl vienu sabiedrisko apspriešanu, lai iedzīvotāji varētu saņemt atbildes uz visiem jautājumiem, kas viņus interesē.

Un tad atliks gaidīt kādu lēmumu pieņems Valsts vides dienesta Liepājas reģionālā pārvalde.

Video

TOP komentāri

  • Janka Pjanka
  • Zuze
    +1 +1 0

    Zuze

    Ko domā Saldus nodaļas Zaļās partijas vadītājs, kormpētais domes deputāts Zusts par šo jautājumu? Reisons vecais taču zaļās partijas biedrs. Ko Edgars Tavars par šo domā, jo viņš tika informēts par to jau martā! Zaļā partija dzīvo zaļi!
  • bbd

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl