Satiksmes “brīnums” Lizumā! Iebraucot ciematā, aizmirsts uzstādīt apdzīvotas vietas sākuma ceļa zīmes

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

Iebraucot Lizuma pagastā no Taures puses, mulst ne tikai ciemata viesi, bet arī vietējie iedzīvotāji. Lai saprastu, kur sākas apdzīvota vieta un būtu jāsamazina braukšanas ātrums, jānodarbojas ar maģiju un pareizo atbildi nākas zīlēt kafijas biezumos.

Pie “Bez Tabu” vērsās Lizuma iedzīvotāji, norādot, ka pirms ciemata nav uzstādītas ceļa zīmes, kas liecina par apdzīvotas vietas sākšanos. Līdz ar to arī autovadītāji nezina, kur īsti jāsamazina atļautais braukšanas ātrums, turpinot braukt ar sākotnējo, atļauto braukšanas ātrumu, kas ir 80 km/h. Iedzīvotāji uztraucas par savu drošību, jo arī gājēju ietvju visā ciematā nemaz nav, tāpēc bieži nākas pārvietoties pa braucamo daļu. Piemēram, Jura privātmāja atrodas vien dažu soļu attālumā no grants ceļa – nenoliedz, ka redzēt kādu “raļojam” kļuvis par ikdienu.

Juris
vietējais iedzīvotājs

Vakaros autovadītāji brauc ar ātrumu 100 km/h kā minimums!

Arī populārā  navigācijas lietotne ļauj šoferiem braukt ar ātrumu 80 kilometri stundā. Ceļš ir līkumains un kalnains – tieši šā iemesla dēļ ne viena vien pārgalvja automašīna nonākusi grāvī. Jāpiebilst, ka ne viss Lizums apdalīts  – iebraucot pagastā no Tirzas puses, ir uzstādīta ceļa zīme, informējot par apdzīvotas vietas sākumu. Lizuma pagasta pārvaldes vadītājs Uģis Aigars apstiprina, ka ir informēts par trūkstošajām zīmēm – tās ir pasūtītas, līdz 30. oktobrim tiks uzstādītas!

Uģis Aigars
Lizuma pagasta pārvaldes vadītājs

Projektētājs nav ieprojoktējis ciema robežas sākumu un beigas, tāpēc pēc ceļa rekonstrukcijas neuzstādīja zīmes. Bet līdz 30. oktobrim tas tiks izdarīts!