Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Pusotru gadu ilgā cīņā par lauku īpašumu laulātie izmanto vardarbību. “Man seja bija izšķaidīta un visu ķermeni klāja zilumi!” sieviete vaino vīru vardarbībā. Savukārt vīrietis taisnojas, ka paceļ roku pret sievieti pašaizsardzības nolūkos. Likumsargi saimniecībā viesojušies rekordbieži.

Ieva ar vīru Jāni uz vīramātei piederošo “Gaiļu” saimniecību Baldones novadā pārcēlās pirms trijiem gadiem. Sieviete stāsta, ka viņa šeit ieguldījusi 100 tūkstošus eiro, mantotus no mātes.

Par viņas naudu čūskulājs pārtapis saimniecībā ar lopiem, atjaunotām ēkām un tehniku. Bet, kad sievietes nauda beidzās, kā pati uzskata, kļuvusi nevajadzīga. Vīrs un viņa māte cenšoties Ievu no šejienes padzīt visdažādākajiem līdzekļiem.

Klapē kā karbonādi?

“Man šis viss ir kā meksikāņu seriāls! Es kādam stāstu, neviens netic. Bet te ir trakāk nekā seriālā “Ugunsgrēks”! Sākotnēji bija tikai runas, lai vācos ārā no vīramātes mājas. Tā mamma visu laiku tika pieminēta. Es domāju, ka Jāni tieši viņa uzkūdīja.

Pēc tam sākās pamatīga kaušanās. Es tiku piekauta kārtīgi. Tiesu ekspertīzē konstatēja vidēji smagus miesas bojājumus. Tas ir tā, ka sašķaidīta seja un ķermenis viss zilumos,” vīru vardarbībā vaino Ieva.

Pēc fiziskās izrēķināšanās pagājušā gada pavasarī tiesa noteica liegumu tuvoties, ko, kā stāsta Ieva, vīrs Jānis pārkāpis.

“Lai mani ietekmētu turpmāk un mēģinātu izdabūt ārā no mājas, šeit tika pieņemti divi darbinieki, kuri, būdami divatā, bet es viena, liecināja pret mani. Ja atbrauca mani te dauzīt, biju viena vai nu pret diviem, vai pret trijiem cilvēkiem. Policija uzskatīja, ka viena cilvēka liecība pret trijām, tātad vainīgā esmu es,” turpina Ieva.

Viens no gadījumiem, kad strādnieki, par spīti vīra agresijai, esot liecinājuši par labu viņam, esot bijis pagājušā gada rudenī, kad vīrs, kā stāsta Ieva, esot ieradies piedzēries kopā ar māti: “Atbrauca galīgi piedzēries. Es mēģināju ieskriet mājā, viņš atrāva vaļā durvis, saplēsa vannasistabas durvis, kur es ieskrēju iekšā.

Tobrīd man bija salauzta roka, to viņš bija paspējis salauzt pirms tam. Viņam bija mērķis piesist mani vannasistabā. Turpat skrēja gan viņa māte, gan viens no strādniekiem, kuri centās atturēt Jāni no vardarbības. Man izdevās aizmukt pie kaimiņiem, no kurienes izsaucu policiju. Taču gan vīramāte, gan strādnieki policistiem liecināja, ka es pati biju agresīva.

Es, protams, uzrakstīju iesniegumu, bet policijas atsūtītajā atbildē paziņots, ka neuzsāk kriminālprocesu, jo pārējie, redz, tā liecinājuši.”

Melīgās liecības policijai. Likumsargi – bieži viesi

Ieva Bez Tabu rīcībā nodod viņas dēla un strādnieka sarunas ierakstu, kurā strādnieks skaidro, kāpēc sniedzis melīgas liecības. Iemesls: bail, ka pazaudēs darbu.

Valsts policijas (VP) Baložu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Vineta Vaičuka noliedz sievietes apvainojumus par likumsargu nostāšanos vīra pusē. Informē, ka pusotra gada laikā, kopš agrākie mīlnieki konfliktē, likumsargi viesojušies “Gaiļu” saimniecībā 36 reizes, uzsākti 4 kriminālprocesi. Tiesa, neprecizē krimināllietu sastāvu.

Ievu šokē arī notikumi saimniecībā šovasar: vīrs ieradies vairāku apsardzes darbinieku pavadībā, lai, kā pati stāsta, zagtu tehniku ar detaļām, ko iegādājusies Ieva. To sieviete varot pierādīt ar čekiem.

“Jau izkāpjot no mašīnām, gan apsardzes darbinieki, gan Jānis ar “muteri” sāka smieties, sakot: “Tu tagad vari “besīties”, cik gribi, bet mūsu ir daudz. Viņi sāka krāmēt tehniku. Jau sākumā viens no apsargiem man atņēma telefonu, laikam, lai nevaru fiksēt notiekošo.

Kad redzēju, ka vīra advokāts grib iekļūt mājā, skrēju viņam pakaļ, lai apturētu un ieslēgtos. Tajā brīdī apsardzes darbinieks, skrienot pakaļ, pūta sejā piparu gāzi, es ieslēdzos, bet viņš pūta arī caur pusatvērtu logu,” atminas Ieva.

Kad ieradusies policija, kā stāsta Ieva, esot dzirdējusi, ka apsargs esot skaidrojis likumsargiem, ka Ieva ir tā, kuri pūtusi asaru gāzi no flakoniņa. “Kad teicu, lai fiksē gāzes pēdas uz loga un pie ieejas mājā, lai varētu pierādīt, ka tie bija apsargi, kuri pūta, policists man atbildēja apmēram tā:

“Esmu saņēmis liecības no trijiem apsardzes darbiniekiem, kuri liecinājuši vienādi, ka jūs pati sev istabā esat pūtusi sev virsū piparu gāzi.

Un arī ārā pa logu”. Es teicu, lai atnāk paskatīties, piefiksē un pierāda vēlāk. Bet tā arī viņš palika pie sava – liecībās saka, ka es pūtu pati sev virsū.”

Tāpat sieviete uzskata, ka likumsargi nav pienācīgi fiksējuši tehnikas aizvešanas faktu. Tiesa, VP Baložu iecirkņa pārstāve V. Vaičuka informē, ka “ir uzsākta administratīvā lietvedība par iespējamiem miesas bojājumiem.

Otrs iesniegums par viņas mantas paņemšanu ir reģistrēts, veiksim pārbaudi un pieņemsim procesuālu lēmumu.”

Vardarbībā vainotais: es aizsargājos

Bez Tabu izdodas sastapt arī Ievas vīru Jāni, kurš pašlaik dzīvo Rīgā. Viņš norāda, ka nevēlas, lai viņa seju rādītu televīzijas ekrānā. Tāpēc nostājas ar muguru pret kameras objektīvu. Sākotnēji apjucis, jo nezina, ko atbildēt, fiziskās izrēķināšanās “bijušas tik daudzas”. Tiesa, skaidro, ka roku pacelšana vienmēr esot pašaizsardzības nolūkā.

“Viss sākās, kad viņa sāka aizvainot manu māti. Viņai ir kaut kāda nepatika. Tagad es tur braucu ar apsargiem. Tā situācija līdz vājprātam nonākusi! Manuprāt, jebkurš vecis tā darītu. Kašķis sākās, es droši vien pārkāpu robežas. Viņa man rokas sakoda, uzbruka ar sūdu dakšu! Manam advokātam uzbrūk ar piparu gāzi!” stāsta Jānis.

Kā norāda Jānis, īpašumi pieder viņa mātei, kaut Ieva tajos ieguldījusi līdzekļus. Jānis noliedz, ka būtu apzināti izmantojis Ievu labuma gūšanā, taču kopdzīvi uzskata par neiespējamu.

Viņš stāsta, ka piedāvājis Ievai mierizlīgumu, taču no tā viņa esot atteikusies

“Es piedāvāju likvidēt saimniecību, kūtis, fermas, visu, kas tur ir, pārdot un atdot viņai finanšu līdzekļos lielu summu. Tam viņa nepiekrita. Varbūt šķita par maz. Otrreiz es viņai piedāvāju sadalīt īpašumu. Atdot mājas ar diviem hektāriem, atstāt viņai lopus, māju, kūti, visu, ko viņa ir pirkusi. Es savāktu savas mantas, pārdotu atlikušo zemi un brauktu prom. Arī tas viņai nederēja. Tālāk es vairs nesaskatu normālu sarunu ceļu,” stāsta Jānis.

Tagad noris tiesvedība ne vien par īpašumu sadali, bet arī par laulības šķiršanu. Pirmajā tiesu instancē tā jau šķirta, taču Ieva esot iesniegusi pārsūdzību apelācijas instancē. Kā uzskata Jānis, darot to, lai nepaliktu bez nekā.

Foto

TOP komentāri

  • mediķis
    +2 +1 -1

    mediķis

    pirms mētāties ar vārdiem ,,sašķaidīja seju,, vajadzētu aizskriet pie psihiatra!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl