“Sasedzu bērnu segā, sēdēju un raudāju!” Skaudra māmiņas pieredze pēc izrakstīšanas no slimnīcas naktī 

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

108 komentāri

Siguldas iedzīvotāju, māmiņu kopā ar trīs gadus vecu dēlu, no bērnu slimnīcas Rīgā izraksta pusnaktī, aizmirstot, ka ģimenes mājas atrodas 50 km attālumā. Mammai nav automašīnas, nav arī naudas un citu iespēju, kā nokļūt mājās. Rezultātā abi palikuši uz ielas. 

Ar sievietes piedzīvoto dalās viņas māsa, pie kuras bērns guvis galvas traumu. Sandra vien atceras, ka māsa pēc pusnakts zvanījusi un raudot teikusi, ka abiem nav kur iet.

Tiklīdz ārsts paziņojis, ka abi var doties mājās, mediķis pavaicājis, no kurienes abi ir. Māsa pateikusi, ka dzīvo Siguldā. Ārsts ieteicis doties pie sava ģimenes ārsta un aizgājis. Par iespēju pārnakšņot slimnīcā, neviens neieminējies.

Jāpiebilst, ka Sandras māsa ir grūtniece sestajā mēnesī. Visu pasliktinājis fakts, ka uzgaidāmajā telpā bijis karsts un sievietes bijis grūti tur nosēdēt. Abi izgājuši ārā, māsa sasegusi bērnu, jo laukā bijis auksts, un abi cerējuši uz labāko, ka kāds varēs atbraukt no Siguldas pakaļ un aizvest mājās.

Sniegt vai nesniegt iespēju pārlaist nakti gadījumos, ja pacientam nav, kā nokļūt mājās, ir slimnīcas izvēle, kurai jābūt atrunātai iekšējās kārtības noteikumos – veselības inspekcija to nekontrolē. Arī katras slimnīcas noteikumi šajā sakarā ir atšķirīgi.

Rīgas Austrumu slimnīcas pārstāve stāsta, ka pacientiem, kuri nakts laikā izrakstīti no slimnīcas, tiek piedāvātas īpaši tam pielāgotas palātas. Savukārt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve stāsta, ka katrs gadījums tiekot risināts individuāli – īpašas telpas netiek piedāvātas, taču tuviniekus ir iespēja sagaidīt uzgaidāmajā telpā, tāpat, lai sazinātos ar tuviniekiem, ir iespēja izmantot slimnīcas tālruni, lai sazinātos ar piederīgajiem par iespējamo nokļūšanu mājās.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Vita Šteina informē, ka kopš 2016. gada sākuma tiek piedāvāta bezmaksas iespēja vienam no vecākiem ar bērniņu palikt telpās, kuras paredzētas gadījumos, ja bērns no slimnīcas izrakstīts vakara stundā.

Kopš slimnīca sākusi piedāvāt nakts mājas, iespēju izmantojuši vien ap 10 pacientu. Ārsta pienākumos nav katram individuāli piedāvāt. Problēmsituācijās pacientiem pašiem par to jāziņo slimnīcas personālam.

Pēc konkrētā gadījuma slimnīcas telpās esošie informējošie plakāti tiks papildināti ar informāciju par to, kā rīkoties, ja ģimenēm nav iespēju nokļūt mājās.

Foto

TOP komentāri

 • Stulbi
  +79 +73 -6

  Stulbi

  Kā ārsts kurš izraksta pacientus tik vēlā stundā,vakara laikā,pat neiedomājās piedāvāt šādu iespēju.Jo piemēram es to nezināju,ka ir tādas iespējas arī kaut kur palikt. Un cik ir vēl tādu cilvēku,kuri vienkārši nezin,jo nav informēti.
 • Inta Putane
  +71 +63 -8

  Inta Putane

  Nu nezinu,vai grūtniece ar slimu bērniņu spēj skaidri domāt!Drīzāk jābrīnās par cilvēkiem,kas strādā slimnīcās!Domāju,ka piedāvāt vietu ,kur palikt nakts vidū,bija viņu tiešais pienākums! Cik brīnišķīgā valstī mēs dzīvotu,ja katrs izpildītu savus tiešos pienākumus!
 • Edite

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl