Sarkandaugavā ieplaisājuši piecstāvu nama pamati. Būvnieki savu vainu nesaskata

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Piecstāvu nama galasiena reiz saskārās ar blakus nama galasienu, taču nu to starpā izveidojusies atstarpe. Vairāku centimetru plata plaisa parādījusies arī ēkas pamatos. Ēkas galasiena ir kā balsts arkai, virs kuras trīs stāvos ierīkoti dzīvokļi.

Nama tuvumā, tieši blakus jaunajām plaisām jūlijā norisinājās būvdarbi, kuru laikā tika mainītas siltumtrases caurules. Darbi joprojām nav noslēgušies, un pie nama redzamas iežogotas būvbedres.

Kāds no nama iedzīvotājiem, pamanot plaisas, nolēmis vērsties pie raidījuma ”Bez Tabu”. ”Rokot vaļā tranšeju, ir “aizgājušas” Sarkandaugavas otrās ēkas nesošās konstrukcijas. Arka ir atdalījusies no mājas. Iespējams var pat sabrukt,” satraukts norāda iedzīvotājs Agris.

Satiktais nama apsaimniekotāja pārstāvis norāda, ka sienā jau 2016. gadā konstatētas plaisas, kurām uzliktas markas, lai veiktu to monitoringu, taču nupat nams ”izgreznots” ar jaunām plaisām.

Būvdarbu vadītājs uzsver, ka plaisas bijušas pirms veikta cauruļu nomaiņa. Arkā darbi norisinājušies aptuveni nedēļu. Būvnieki savu vainu notikušajā nesaredz.

Aleksandrs Buls
BŪVDARBU VADĪTĀJS

Atrokot tranšeju blakus arkai, atstājām dzelzsbetona pamatus, ko bija paredzēts demontēt. Lai netraucētu ēkas pamatus, mēs tos atstājām. Mēģinājām pēc iespējas ātrāk nostiprināt atsaites, aizbērt tranšeju un doties tālāk.

Pēc ”Bez Tabu” ierosinājuma šonedēļ ēku klātienē aplūkos arī Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvji.

Foto

0 Komentāru