”Sargiet mūs no “Akropoles”!” Saņemtas jau pirmās sūdzības par jauno lielveikalu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

22 komentāri

Kopš ”Akropoles” atklāšanas blakus ēku iedzīvotāju ikdiena pārvērsta murgā. Viņiem katru dienu jācīnās ar lielveikala apmeklētājiem, kuri spītīgi izbradā privātīpašumu, lai tikai ātrāk nokļūtu lielveikala apskāvienos.

Blakus esošo namu iedzīvotāji katru dienu atkal un atkal steidz novilkt jaunas norobežojošās lentes, kuras garāmgājēji spītīgi turpina ignorēt. Iedzīvotāji ar saviem telefoniem uzfilmējuši video, kuros redzams, kā gan jauni, gan veci lielveikala apmeklētāji izbradā pagalmā esošo zālāju un ignorē tur uzstādītās brīdinājuma zīmes to nedarīt, kā arī pat nepievērš uzmanību zīmēm, kas aicina izmantot speciāli izbūvēto trotuāru.

Pirms veikala uzbūvēšanas, tur esošā teritorija bija apjozta ar betona žogu. Tikai retu reizi pagalmā ieklīda kāds nepiederošais, taču nu viss mainījies, un pagalms kļuvis par caurstaigājamu sētu. Veikala būvniecības laikā betona žogs demontēts, līdz ar to lielveikala un daudzstāvu ēkas teritoriju atdala vien šaura zālāja strēmele.

Inese
Nama vecākā

Kad pienāk sabiedriskais transports, tad tās masas… Jāsaka tā – ir jāiet malā. Ir apskādētas arī pagalmā stāvošās mašīnas. Šeit nepieciešams uzstādīt kādu barjeru vai žogu, lai mēs varētu pasargāt savu īpašumu.

Kā norāda nama vecākā, vēl vairākus gadus pirms lielveikala uzbūvēšanas iedzīvotāji tikušies ar lielveikala pārstāvjiem un diskutējuši par nepieciešamo norobežojumu. Tolaik uzņēmēji iedzīvotājus pārliecinājuši, ka veikala apmeklētāji nestaigās cauri viņu īpašumam.

Lai situāciju vērstu par labu, iedzīvotāji sava nama piegulošo teritoriju krustu šķērsu norobežojuši ar sarkanbaltajām lentēm, kā arī zālājā uzstādīti nelieli informatīvi uzraksti ar aicinājumu izmantot trotuāru.

Raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas komanda pārliecinās, ka tas nav neattur veikala apmeklētājus no zālītes izmīdīšanas. Gan norobežojošās lentes, gan brīdinošie uzraksti tiek ignorēti. Uzrunātie garāmgājēji norāda, ka nezina citu ceļu uz lielveikalu un ka zīmes nav pamanījuši.

”Akropolis group” valdes loceklis ir informēts par skatītāju uzņemtajiem video, taču pats tos laika trūkuma dēļ neesot redzējis. Brīdinošos uzrakstus zaļajā zonā uzņēmums izvietojis par saviem līdzekļiem un tuvākajā laikā plāno izvietot vēl vairāk uzrakstu. Lielveikala pārstāvji esot gatavi segt daļu no izmaksām žoga būvniecībai akūtajās vietās, taču iniciatīvu tā celtniecībai neizrādīs.

Kaspars Beitiņš
”Akropolis group” valdes loceklis

Mēs kā projekta attīstītāji nevarējām kaimiņu īpašumā būvēt taciņas. Esam maksimāli izmantojuši savu zemi, esam izbūvējuši kvalitatīvu gājēju ceļu. Gan transporta, gan cilvēku plūsmu modelēšana pirms būvniecības bija veikta, mēs ticam, ka izbūvētie gājēju ceļi sāks strādāt.

Beitiņš norāda, ka arī vairāki mājas iedzīvotāji paši izmanto īsāko ceļu pāri zaļajai zonai, lai nokļūtu veikalā.

22 komentāri