Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Bez Tabu pieķer nelegālā cigarešu tirdzniecībā sirmgalvi Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā. Pati vaļsirdīgi atzīstas, ka ar nelegālu preču tirgošanu nodarbojas kopš PSRS sabrukuma.

Bez Tabu redakcijā vērsušies rīdzinieki, kuri vairs nespēj sadzīvot ar tā saucamo “točku” savā Ilūkstes ielas 54. namā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raksta sašutusi “točkas” kaimiņiene, kura vēlas palikt anonīma

Jau vairākus gadus šajā mājā, 1. stāvā, darbojas “točka”. Mūždien nāk nepilngadīgi jaunieši un bezpajumtnieki, kuri pērk cigaretes. Iespējams, nebūtu jums jālasa šī sūdzība, ja vien šīs “točkas” dēļ mūždien netiktu kaut kas bojāts.

Jau vairākas reizes mājas durvīm ir ierīkots kods/čips, bet tas jau pēc 1 dienas tiek saplēsts. To dara, jo tas traucē “točkas” pieejamībai.

Nams, kurā plaukst un zeļ nelegālais rūpals, atrodas iepretim Rīgas pašvaldības policijas iecirknim, tomēr tas nebiedē likumpārkāpējus.

Tāpat Bez Tabu jau iepriekš vēstījis par diennakts veikalu, kurš arī iekārtots Ilūkstes ielas 54. namā un kurā gadiem ilgi pārdod alkoholiskos dzērienus pēc pulksten 22.00.

Raidījuma žurnālists kontrolpirkumā iegādājas cigarešu paciņu ar Baltkrievijas akcīzes marku un konstatē, ka pārdevēja ir sirmgalve, kā vēlāk atklājas, 1952. gadā dzimusi sieviete. Viņas miteklī var iekļūt ikviens nelegālo preču tīkotājs, jo durvis atvērtas.

Likumsargi, kas ievāc pierādījumus un liecības no raidījuma komandas, informē, ka policija kundzes dzīvoklī viesojas un noformē protokolus bieži. Lai gan sirmgalve apgalvo, ka nelikumīgi tirgo vien smēķus, likumsargi un kaimiņi apstiprina, ka citkārt tiek realizēts arī alkohols.

Lai gan sākotnēji kundze noliedz, ka pārdevusi cigaretes, policijai apsekojot dzīvokli, tiek atrastas daudzas smēķu paciņas ar svešzemju akcīzes markām, kā arī tukšas plastmasas pudeles, kurās, visdrīzāk, pildīts nezināmas izcelsmes alkohols. Pēc atklātā sieviete runā krietni atklātāk.

Dzīvokļa saimniece

Tirgoju kādus 20 gadus. Neslēpšu! Sāku tirgot, kad sākās juku laiki, izjuka PSRS. Es zaudēju darbu, nebija nekā. Man nācās piepelnīties.

Par Bez Tabu atklāto pārkāpumu sirmgalvei draud administratīvais sods vairāku simtu eiro apmērā. Tomēr likumsargi norāda, ka, visdrīzāk, to neapmaksās, tāpat kā citos gadījumos. Iepriekš piespriestu soda summu piedzinuši tiesu izpildītāji no kundzes pensijas.

Foto

TOP komentāri

 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Vispār esmu lojāls pret cittautiešiem, bet, redzot šo sižetu, elpa aizraujas-25 gadu laikā toreiz vēl spēka gados sieviete nav spējusi iemācīties strādāt godīgu darbu...līmenis un cilvēka degradācijas pakāpe.
 • Omīte
  0 0 0

  Omīte

  ko teikt ,apsveikt tikai ,ka visus sos 25 tantuks strādaja ,cilveki sūdzējās un visi ieredni bija kurli

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl