Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

4 komentāri

Elita Kohanovska kopā ar brāli vēlējās doties uz Austrāliju. Biļešu iegādi uzticot profesionāļiem, cerējuši, ka arī pārējo ceļojuma norises plānošanu, visus klupšanas akmeņus tūrisma aģentūras pārstāvji palīdzēs atrisināt. Diemžēl Elitas pieredzētais mudina viņu brīdināt, ka, pat uzticot ceļojuma plānošanu savas jomas pārzinātājiem, līdz galam paļauties nevar. Jo laikā, kad viņai būtu jābauda Austrālijas daba, Elita skaidrojas ar tūrisma aģentūru ”Kolumbs”, palīgā aicinot Bez Tabu.

Elita ar brāli gribēja doties uz Austrāliju, lai apciemotu savu 95 gadus veco tanti un lai atbalstītu brāli triatlona sacensībās. Tā kā tas abiem bijis pirmais tik tālais ceļojums, nolēmuši uzticēties profesionāļiem.

Elita, kura neaizlidoja uz Austrāliju, akcentē: ”Pērkot biļetes tūrisma aģentūrā, mēs domājām, ka tad par mums parūpēsies, sniegs konsultāciju, kas mums jādara. Ja jau pērkam biļetes, esam droši, uzticamies šai kompānijai.”

Izvēlējušies kompāniju ar labu vārdu, iepriekš tuvākiem lidojumiem arī turpat pirkuši aviobiļetes, “Kolumbā”. Atceraties to savulaik tik populāro reklāmas saukli, Kolumbs ved uz Alpiem?

Cerējuši, ka aizvedīs arī uz Austrāliju, biļeti pirkuši laikus, divus mēnešu pirms ceļojuma.

”Darbiniece, kas pārdeva biļetes, teica, ka laika daudz. Vēl divi mēneši atnāksiet nedēļu pirms tam, aizpildīsim anketu…”

Tieši minētā anketa, kas izrādījusies elektronisks ieceļošanas dokuments, kļuvis par klupšanas akmeni Elitas nokļūšanai Austrālijā. Brālis atbildi saņēmis uzreiz, kamēr Elitai nācies atbildēt uz papildjautājumiem, bet tūrisma firmā mierināta, ka nekas, vēl jau laika gana.

Diemžēl elektroniskais ieceļošanas dokuments Elitai atnāca teju mēnesi pēc izlidošanas datuma, un tagad viņai nekas cits neatliek, kā priecāties par brāļa veiksmēm un fotogrāfijām, ko viņš sūta mājās palikušajai māsai.

Viņas sirds mazāk sāp par zaudēto naudu, vairāk nekā tūkstoš eiro, bet drīzāk par ceļojuma aģentūras attieksmi – norādot, ka kliente pati vainīga.

Tūrisma aģentūras ”Kolumbs” atpūta nodaļas vadītāja Līga Balode-Mestere: ”Es izslēdzu, ka ir bijusi komunikācija tieši par atļauju, iespējams, ir bijusi runa par ceļojumu apdrošināšanu, ko iespējams kārtot nedēļu pirms izlidošanas. Līdz ar to sajaukti termini.”

Šim argumentam kliente liek pretī savu: ”Nāciet nedēļu pirms, nu es nebūtu to pati izdomājusi… Ja esmu nopirkusi tik dārgu biļeti un es zinu, ka mani gaida, es taču pati neizdomāšu, ai, nekas pēdējā brīdī to nokārtošu.”

Tikmēr aģentūras pārstāve arī uz Bez Tabu vēlreiz uzdoto jautājumu, vai, viņuprāt, kliente pati izdomājusi nākt kārtot elektronisko ieceļošanas atļauju nedēļu pirms izlidošanas, atbild, jā tā esot klientes pašas ideja. Turklāt vēl tiek uzsvērts, ka vispār, ja netiek iegādāts komplekss ceļojums, aģentūrai vīza nav jāpalīdz kārtot.

Tātad vārds pret vārdu cīņā, kurā zaudētāja ir kliente. Lai arī ceļojumu aģente Elitai atvainojoties netieši norādījusi uz savu vainu, sakot, ka nav zinājusi, ka elektroniskās vīzas kārtošana var ilgt līdz pat sešām nedēļām.

Elitai, klientei, tā ir dārga mācība, kas šoreiz var tikai un vienīgi kalpot citiem par atgādinājumu, ceļojumos, īpaši uz tālām zemēm, visus dokumentus kārtot laikus. Un arī Ārlietu ministrija akcentē, ka viņu mājaslapā izvietotā informācija mudina darīt to pašu.

Foto

TOP komentāri

 • SO.
  +2 +2 0

  SO.

  Kas tad kompānijai- naudu saņēma, biļetei droši vien neizlietoja,vai mums vispār ir kāda firma,kuras darbinieki atzīst, ka ir kļūdījušies, lūdzu, piedodiet?Vārds pret vārdu- klients viens, firmas darbinieki vairāki, sevi aizstāv.Ja sarunu neesi ierakstījis, nevari pierādīt, un man pat šķiet, ka likumi ir tādi, ka slepus ierakstitu ari tiesā var apstridēt.
 • Oz
 • Alberts
  +1 +1 0

  Alberts

  Mani arī zaudēja šī alkatīgā kompānija....un es ,kā jau īsts latvietis, par šo nekaunīgo gadījumu, dalīšos ar visiem saviem draugiem sociālajos tīklos...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl