Saniknotas taksometru vadītājas atklāj biznesa ēnas puses

8 komentāri

Braucot taksometrā, nevari zināt, vai šoferis, kurš tevi ved, strādā legāli vai nelegāli, saņem algu vai strādā par brīvu. Un, kā tu vari zināt, jo diez vai vadītājs ieslīgs vaļsirdīgās sarunās ar klientu par tematu nelegālā nodarbinātība un algu neizmaksāšana.

Pie raidījuma Bez Tabu vēršas četras SIA Taksometru vadītāju akadēmija darbinieces, kuras atklāj, to, ka nelegāli nodarbinātas, kā arī velti cer uz nopelnītā saņemšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Trīs no četrām ļauj rādīt tikai savas ēnas, jo pārāk lielā sāpe par to, kā pret viņām izturas SIA ar cēlu nosaukumu Taksometru vadītāju akadēmija.

Viena no SIA Taksometru vadītāju akadēmija darbiniecēm apgalvo:

Zem šī smalkā nosaukuma slēpjas nelikumīgas darbības no vadības puses.

Tas, ko par nelikumībās sauc bijušās un esošās darbinieces ir – nelegāla nodarbinātība. Darba līgumā norādīts, ka taksometru vadītāja strādā nepilnu darba laiku 10 stundas mēnesī, bet patiesībā, tās ir 240 stundas, pat 270.

Bijusī dispečere stāsta, ka viņa plānojusi darba laikus un grafikus un var apliecināt, ka meitenes -autovadītājas strādājušas dienu un nakti.

Taču kopš jaunā gada darbinieces par savu nopelnīto naudu var tikai sapņot. Parāds, ko uzskaita darbinieces svārstās no 300 eiro līdz pat 900 eiro.

Bez Tabu kopā ar Santu – vienīgo, kura nebaidās atklātai cīņai, dodas uz Sia Taksometru vadītāju akadēmija biroju, kas atrodas klusā vietiņā Pārdaugavā, taču diemžēl vadības pārstāvjus tur neizdodas sastapt. Brigadiere, kuru satiekam, sakās, ka kaut kad jau nauda bijušajām darbiniecēm tiks samaksāta.

Kamēr SIA Taksometru vadītāju akadēmijas valdes loceklis Normunds Apinis meklē laiku sarunai, Bez Tabu darba līgumus parāda valsts darbu inspekcijai. Darba inspekcijas pārstāve samulst, ieraugot līgumā noteiktās 10 stundas mēnesī. Nē, nu tīri teorētiski šāds līgums varētu būt, bet tikai tad par katru stundu virs jāvienojas rakstveidā, starp citu, valsts darba inspekcijā šis uzņēmums nav svešs, te saņemtas trīs sūdzības.

Ir ierosināta lietvedība, uzņēmumam piespriests administratīvais sods par nesadarbošanos, jo pagaidām Valsts darba inspekcijas prasības SIA Taksometru vadītāju akadēmija ignorē. Lietvedība turpinās un darba inspekcijā aicina pieteikties visus darbiniekus, kuriem netiek maksāts par padarīto.

Kā stāsts beigsies, to iespējams zina uzņēmuma valdes loceklis Normunds Apinis, tikai žēl, ka viņam piecu dienu laikā tā arī neatradās mirklis laika un, iespējams, arī drosmes nostāties kameras priekšā un atbildēt, kad samaksās un kad paskaidros savu rīcību Valsts darba inspekcijai.

Foto

Video

TOP komentāri

 • LD
  +5 +5 0

  LD

  Kaut kā muļķīgi šķiet- paraksta līgumu par 10 darba stundām mēnesī!?!
 • tvy
  +3 +3 0

  tvy

  Daudzas vietās ir šādi darba līgumi uz pusslodzi-!!!!!Kaut gan cilveki stradā uz pilnu slodzi un vēl vairāk!!IIr divi varianti parakstit ,un stradat,otrs neparakstit un staigāt bez darba!!!!Parakstot sadu ligumu cilveks paraksta sev spriedumu ari sanemt algu tikai par teiksim 4 stundam deina,,,un darba deveji to ari piekopj un neko tur nevar izdarit ......tadas ir darba attiecibas seit>>>Ko dara valsts iestades darba inspekcijas un Vid???To pasu neko sanemnaudu ne par ko un vel dažs labs apzog valsti....cik talu vel šādi ies???Lasiks mainit visu so sistemu Latvija!!!Pietiek!!!!Ari valdibu!!
 • Raimonds
  +1 +1 0

  Raimonds

  Vainīgi ir vēlētāji kas tās 100 galvas izvēlēja, kas par viņām nobalsoja.
  Kamēr cilvēki ļaus sevi čakarēt, tikmēr arī būs kas čakarē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl