“Samaksāju naudu, bet meistars pazuda!” Pensionāre teju gadu dzīvo bez iekārtotas virtuves

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

5 komentāri

Pensionāre Zenta no Kandavas nokļuvusi strupceļā – teju pirms gada uzrunāts galdnieks vēl joprojām nav izpildījis pasūtījumu, kaut arī visa nauda jau sen kā samaksāta.

Kandavniece dzīvoklī veic remontu, kārta pienāca arī virtuvei. Vēl pērnā gada februārī nolemts pasūtīt jaunas mēbeles pēc individuāla pasūtījuma. Lai paveiktu plānoto, noalgots vietējais galdnieks.

Meistars Zentas dzīvoklī nostrādāja vien pusotru dienu. Saskrūvēja skapju korpusus un uzlika galda virsmu. Atstātās saliekamās trepes un daži darbarīki liecināja, ka galdnieks atgriezīsies, taču tā nenotika.

Zenta
maldinātā kliente

Vienīgi tā nelaime, ka mēs nekādu papīru nepaņēmām. Uzticējāmies.

Bez Tabu: Skaidrā naudā maksājāt? Cik liela summa?

Nu, smuka – 1200 eiro.

Kopš augusta vidus pensionāre visādi centusies sazināties ar galdnieku, pat aizgājusi uz darbnīcu, taču sastapt meistaru klātienē neizdevās.

Sociālajos tīklos atrodam meklēto meistaru – Jurģi Ābeli. Lai arī fotogrāfija ir veca, Zenta nolīgto galdnieku atpazīst. Atklājas arī, ka Ābeles darbnīca atrodas vien nepilna kilometra attālumā.

Jurģis Ābele
galdnieks

Neko nevar darīt.

Bez Tabu: Kas tur aizkavējies?

Materiāli.

Bez Tabu: Materiāli? Kur tad veselu gadu nevar dabūt koku?

Koks tad ir, bet to aizveda atpakaļ tirgotājam un viss, jo tie vienkārši saplīsa. Tepat Rīgā. “Kates Plates”.

“Ja viņam ir saplaisājis šis te materiāls, tad man kā pārdevējam ar stāžu 20 gadu jādomā, ka tā problēma nav viss materiālā, bet gan tā uzglabāšanā. Viņš saka, ka vainīgi esam mēs, tāpēc ka esam pārdevuši nekvalitatīvu materiālu. Tur kaut kas pārāk baltiem diegiem sašūts. Ja pat tas materiāls ir brāķis, mums nav nekādu problēmu to apmainīt, bet šajā gadījumā mēs noteikti taisīsim ekspertīzi,” tā atbildēja SIA “Kates Plates” pārstāvis Andris Dimants.

Meistars Ābele gan izvairījās no atbildes par to, vai no Zentas kundzes ir saņemti 1200 eiro.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne uzsver, ka šādās situācijās ir ļoti svarīgi, ka ir kāds pierādījums – līgums, čeks, maksājuma uzdevums -, ar kā palīdzību iespējams pierādīt darījuma faktu. Citādi ir ļoti grūti pierādīt vienošanās nianses un veiktās darbības.

Jāpiebilst, ka galdnieks Jurģis Ābele konkrētus termiņus nenosauca, taču solīja visu pabeigt.
5 komentāri