Samaksā par stāvvietu, bet ”Cityparks” uzliek 30 eiro sodu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Regīna darba dienas pievakarē devās uz CSDD, lai meita varētu saņemt braukšanas mācību atļauju. Autovadītāja spēkratu novietoja turpat netālu no CSDD ieejas stāvlaukumā un samaksāja par vienu stundu jeb 1,50 eiro.

Atgriežoties pie automašīnas pēc aptuveni 30 minūtēm, redzētais Regīnu pamatīgi pārsteidzis, jo uz priekšējā vējstikla bija redzama soda kvīts. Kaut Regīna uz priekšējā paneļa bija novietojusi stāvvietas kvīti, viņa saņēmusi sodu par to, ka nav veikusi apmaksu par stāvlaukuma izmantošanu.

Cerībā, ka noticis pārpratums, Regīna vērsusies pie stāvvietas apsaimniekotāja ”Cityparks”, taču saņēmusi atteikumu sodu atcelt.

Regīna
Saņēmusi sodu, kaut samaksājusi par stāvvietu

Saņēmu atbildi, ka sods nevar tikt anulēts. Uz paneļa neesot autostāvvietas apmaksas čeks, tas esot paredzēts grāmatvedības atskaitēm. Tāpat tika norādīts, ka čeks nebija novietots redzamā vietā. Tas man liekas absurdi, jo viņu pašu fotoattēlos var redzēt, ka uz paneļa ir čeks.

Vēlāk aplūkojot aparāta izsniegto čeku, tas Regīnā radījis aizdomas. Tā labajā stūrī lieliem burtiem angļu valodā rakstīts ”Pay and display. Place ticket on dashboard.”, tajā pašā laikā talonā apakšā mazākiem burtiem latviešu valodā norādīts, ka čeks nav paredzēts stāvēšanai.

Intervijas dienā “Bez Tabu” kopā ar Regīnu aplūko stāvvietā redzamās mašīnas, tām redzams citādāks čeks nekā tika izsniegts Regīnai. Nejauši sastaptais Konstantīns, kurš par stāvvietu maksā gluži kā Regīna, ar bankas karti, demonstrē, ka par pirkumu saņem divas kvītis. Pirmā iznāk kvīts, kur norādīts, līdz cikiem veikta apmaksa, tikai pēc dažām sekundēm aparāts izdrukā tādu pašu kvīti, kādu saņēma Regīna.

Māris Priednieks
”Cityparks Latvija” valdes loceklis

Pirmais iznāk čeks par darījumu, kas jānovieto uz priekšējā paneļa. Pēc tam iznāk bankas termināla kopija. Arī veikalā, pērkot ar bankas karti, saņemat bankas termināla kopiju. Tā ir obligāta prasība. Nav iespējams, ka tiek izdrukāta tikai otrā daļa, neizprintējot pirmo. Mēs nevēlamies pieļaut situāciju, ka katra no tām kvītīm tiktu atstāta savā automašīnā, taču samaksāts būtu par vienas automašīnas stāvēšanu.

Stāvvietas apsaimniekotāja pārstāvis norāda, ka konkrētais automāts darbojas jau četrus gadus, līdz ar to tikpat ilgi konkrētajā vietā ir iepriekšminētā kārtība. Šis automāts nav unikāls, arī citās galvaspilsētas vietās automāti izsniedz divas kvītis, ja tiek maksāts ar bankas karti.

Uzņēmums plāno ieturēt stingru pozīciju un neatcelt sodus tiem, kuri uz paneļa nav novietojuši pareizo kvīti.

5 komentāri