Saldējuma ēdāju diskriminācija? ”Pola” loterijas lācīšus varot saņemt tikai un vienīgi Rīgā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

37 komentāri

Saldējuma ”Pols” ražotājs loterijas noteikumos iekļāvis punktu, kas paredz, ka laimējušos lācīšus varēs saņemt tikai un vienīgi, personīgi ierodoties loterijas organizatoru birojā Rīgā. Kāda liepājniece norāda uz diskrimināciju un maldināšanu.

Šāda veida loterija norisinās jau ceturto gadu, un nākamnedēļ pirmie sparīgākie saldējuma ēdāji saņems loterijas lācīšus. Loterijas noteikumu 17. punktā norādīts, ka: ”Balvas tiks uzglabātas pie Loterijas rīkotājiem SIA ”Visas Loterijas” un tiks izsniegtas balvu ieguvējiem personīgi, Antonijas ielā 22-3.” Spriežot pēc noteikumos rakstītā, ierašanās loterijas organizatoru birojā personīgi ir vienīgais veids, kā saņemt kāroto lācīti.

Liepājniece Agata raidījumam ”Bez Tabu” atklāj, ka viņas dēls jau sakrājis pusi no nepieciešamiem kociņiem, tādēļ mamma jau meklējusi vietu, kur var saņemt loterijas balvu.

Agata
NORĀDA UZ NERĪDZINIEKU DISKRIMINĀCIJU

”Izrādās to var izdarīt Rīgā pret parakstu. Mēs esam no Liepājas, tātad, lai es iegūtu lāci, man jātērē papildu nauda degvielai. Tagad nu domāju, kā lai paziņo dēlam, ka velti krājis – lāci nevarēs saņemt. Vai tā nav diskriminācija pret citiem patērētājiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas? Kā ar maldināšanu?”

Loterijas noteikumus apstiprinājuši Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas darbinieki. Iestādes vadītāja Signe Birne stāsta, ka līdzīgas sūdzības saņemtas arī iepriekšējos gados, taču loterijas organizatoriem nav pienākums balvas saņemšanu nodrošināt ikvienā Latvijas veikalā.

”Organizatoram jānodrošina, ka laimestu var saņemt, šajā gadījumā tas ir izdarīts. Tas ir organizatora uzdevums kontaktēties ar laimētāju par balvas saņemšanu,” norāda inspekcijas vadītāja Birne.

Saldējuma ražotāji klātienē gan nav tik bargi, cik varētu likties, lasot loterijas noteikumus, un sola lācīšus laimētājiem piegādāt. Saldējuma zīmola vadītāja Sandra Usačeva 40 saldējuma kociņu krājējus aicina zvanīt uz mājaslapā pieejamo kontaktinformāciju un vienoties par balvas saņemšanu: ”Ar reģionālo pārdošanas pārstāvju palīdzību piegādāsim lācīšus vai nu uz tuvāko pārtikas veikalu, vai arī aizvedīs, piemēram, uz mājām.” Pirmie lācīši pie patērētājiem nonāks jūnija pēdējā nedēļā.

Publiski pieejama informācija liecina, ka viena lācīša vērtība ir 6,45 eiro, turpretī jums nāksies iztērēt aptuveni 28 eiro, lai sakrātu 40 saldējuma kociņus.

Foto

37 komentāri