Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

27 komentāri

Sieviete nokrīt no Limbažu ziedu veikala ieejas kāpnēm un gūst lūzumus abās kājās. Pēc traumu dziedēšanas kundze atkārtoti vēršas pie veikalniekiem, lūdzot par bīstamību brīdināt citus klientus un salabot defektus, bet piedzīvo vienaldzīgu attieksmi, kas šokē sievieti.

Maruta Skudre 17. jūnijā steidzās uz radinieku bērna kristībām Limbažos. Pirms došanās uz baznīcu apmeklēja ziedu veikalu, lai par godu svinīgajam pasākumam iegādātos krāšņaugus. Pēc ziedu iegādes izgāja pa veikala durvīm un nokrita no kāpnēm.

“Tajā brīdī es nesapratu, kāpēc krītu. Rokas bija aizņemtas, vienkārši kritu. Jaunieši man palīdzēja piecelties, jutu sāpes, bet tiku līdz baznīcai. Sēdēju baznīcā, sajutu sāpes un redzēju, ka pampst.

Nosmējos un teicu: “Kristiet to bērnu paši!” Nebija labi! Devos uz Limbažu slimnīcu veikt rentgenu,” stāsta Maruta.

Kritiena sekas: lūzumi abās kājās. Pārsteidz veikalnieku reakcija

Rentgenā atklājas lūzumi abās kājās – vienai lauzta pēda, otrai pirksts. Ar Limbažu slimnīcas izrakstu sieviete devās uz ārstniecības iestādi Rīgā, jo pati ir rīdziniece. Tur kājas ieģipsē, un traumu dēļ aktīvā dzīve apstājās uz pusotru mēnesi.

Lai gan šodien traumas šķietami sadziedētas, Marutai aizvien sāp kājas un grūti nostāvēt. Par spīti sāpēm, viņa atkārtoti devās uz ziedu veikalu Limbažos, lai noskaidrotu, kāpēc nokrita, kā arī vēlējusies lūgt veikala darbiniekiem, lai viņi brīdina citus klientus un salabo kāpnes.

Maruta uzsver, ka viņai nav vajadzīga kompensācija, tāpat, dodoties pie veikalniekiem, nebija bruņojusies ar draudiem par sūdzēšanu tiesā. Taču viņu šokē ziedu veikala pārstāvju vienaldzība.

“Apskatīju trepes, manuprāt, tās ir ar defektiem. Saprotu, ka arī citur tā ir, bet šajā gadījumā es nokritu. Mani pārsteidza tas tonis. Teica: “Nu un?! Ko jūs gribat?! Nokritāt? Nu un?! Pierādiet, ka jūs šeit nokritāt!”

Es teicu, ka man nekas nav jāpierāda. Viss, ko es gribēju, lai viņi pabrīdina klientus, un, ja ir defekti, tie ir jālabo. Viņi man uz to atbildēja: “Nu, tad brīdiniet pati!”,” sašutusi par veikala pārstāvju vienaldzību ir Maruta.

Dažādi viedokļi, bet veikalnieki atvainojas

Arī Bez Tabu komanda pārliecinās, ka zemākajā pakāpienā izveidojusies grope. Žurnālisti uzrunā arī vietējos iedzīvotājus. Kungs Roberts, invalīds, kurš ikdienu sastopas ar grūtībām savā ceļā, arī uzreiz pamana gropi un uzskata, ka tā vietā, lai nelaipni izturētos pret klienti, vajadzētu to aizdarīt, kas neizņem daudz laika.

Viņš norāda uz vietu, kur veidojas vēl viena bedrīte. Tāpat kungs pamana, ka arī kāpņu marga ir nokalpojusi savu laiku, vēlētos arī otru margu, kā arī norāda uz plaisām kāpnēs.

Savukārt cits limbažnieks Aigars slavē veikala personālu, sakot, ka ir ļoti laipns, un teic, ka paklupt var jebkur. Taču izrāda līdzjūtību Marutas kundzei.

Lai gan sākotnēji SIA “Tilia L.I.” ziedu veikala vadītāja Ilona Dzelve teic, ka komunikācijā ar klienti neko sliktu nesaskata, pēcāk Bez Tabu komandai atzīst:

“Tā bija mana vaina. Es atvainojos kundzei! Man vajadzēja būt laipnākai, vajadzēja iziet, apskatīt trepes un parunāties. Piekrītu, ka neizturējos, kā vajadzēja!”

Limbažu novada būvvaldes būvinspektors Valdis Andersons sola, ka izpētīs kāpnes, taču jau pirms pārbaudes norāda, ka, visdrīzāk, tās neatbilst mūsdienu normatīviem: “[Ziedu veikals] celts un būvēts padomju laikos pēc tā laika būvnormatīviem.

Ja veikals tagad būtu celts, tagad ir citas prasības, mēs nepieņemtu ekspluatācijā, ja nebūtu atbilstoši visām prasībām: pakāpienu augstums, margas, piekļuve invalīdiem un viss pārējais. Ņemot vērā radušos situāciju, mēs varam ieteikt ņemt to vērā un pārbūvēt ieeju.”

Foto

TOP komentāri

 • Ērika Krimska
  +6 +5 -1

  Ērika Krimska

  Veikals daudzus gadus un....pat kāpnes nevar pienācīgas! Ziemā tur vispār bail kāju spert!:( un tā runāšana,kauns pa visu ģīmi!
 • Iki
  +4 +4 0

  Iki

  Nav svarīgi vai tas ir veikals vai zaļa pļava cilvēku vienaldzība pret līdzcilvēkiem atstāj daudz lielākas bedres! Skumji!
 • Ērika Krimska
  +3 +3 0

  Ērika Krimska

  Tādas trepes var būt pie kūts,bet tā marga....atvainojiet,bet ko neglītāku neatrast un saimniecei,godu nedara!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl