“Sadzērušies visu nakti kliedz!” Baznīcas ielas bāri rīdziniekiem traucē naktsmieru; dome ar risinājumiem vilcinās

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

13 komentāri

Baznīcas iela Rīgā šogad izpušķota ar melni baltiem satiksmes regulēšanas stabiņiem. Tomēr krustcelēs ar Stabu ielu iedzīvotāji izceļ citu problēmu – tepat līdzās ir pat trīs kafejnīcas-bāri, kur radītais troksnis ielaužas augstāk dzīvojošo rīdzinieku istabās, kas ietekmējot dzīves kvalitāti.

“Ja pats gribi uzdzīvot, tad ļoti jautri viss notiek,” sarkastiski situāciju komentē Baznīcas ielas iedzīvotāja Valērija. “Tu vari vai nu nākt pulkā, vai negulēt!”

Valērija ir ārste, strādā maiņu darbā. Miegs esot vitāli nepieciešams kā veselībai, tā arī profesionālajai darbībai – negulējis ārsts operēt nedrīkst.

Tracis zem dzīvokļu logiem vēl lielāks kļuva tieši šovasar, kad valdība deva zaļo gaismu terašu izvietošanai. Turklāt konkrētajā vietā atvērtas uzreiz trīs terases.

Valērija

Iedzēruši cilvēki visu nakti kliedz. Mēs runājām ar policiju, bet viņi saka, ka katru reizi mums ir jāiziet ārā un jāmēģina viņus nomierināt. Runāt ar viņiem, kad viņi jau ir jautrā, normālā stāvoklī. [..] Grūti ar viņiem, grūti cīnīties ar to. [.] Tas notiek arī nedēļas vidū, tas ir visu laiku.

Kaimiņiene Ieva tikmēr uzsver, ka no draudzīgās kaimiņienes nācies pārtapt kašķīgajā tantē. “Tā dzīves kvalitāte tajā ielā bija tā pazeminājusies, ka cilvēki vienkārši aizbēga, kuri varēja. Man nav žēl, ka cilvēki tur atpūšas, bet, ja mana dzīve pārvēršas kaut kādā murgā, ka es vairs nespēju normāli strādāt, dzīvot un palikt tur, tad, manuprāt, tur kaut kas nav kārtībā.”

Šovasar uz Baznīcas un Stabu ielas stūri pašvaldības policija esot saukta pat 14 reižu. Tiesa gan, administratīvais process pret kādu no iestādēm uzsākts neesot. Pašvaldības policijai trūkstot vajadzīgo sviru trokšņošanas kontrolēšanai.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Tādas atsevišķas normas, kas regulētu tieši pašu trokšņošanu, nav. Lai gan mēs esam gadiem vērsušies dažādās uzraugošajās institūcijās un ministrijās ar lūgumu iekļaut šādu normu, diemžēl joprojām neesam sadzirdēti un šādi grozījumi normatīvajos aktos nav izdarīti. Līdz ar to šeit mums jākonstatē, ka tas ir sistemātisks troksnis, ir arī ļaunprātība, taču šajā konkrētajā gadījumā tas nav konstatēts.

Intervējot Valēriju, pēkšņi piebrauc “BMW” markas automašīna. Tās vadītājs, izrādās, esot saimnieks telpām, kas iznomātas diviem no bāriem.

Igors

Tas bija pašā sākumā, kad tik tikko atvēra [bāru]. Un pēc iedzīvotāju sūdzībām, ka pēc pulksten 22.00 vēl strādāja, atbrauca policija. Un pēc tam tika saņemta atļauja strādāt līdz 22.00, un viņi arī strādā līdz 22.00. Saprotiet, pulksten 22.00 jaunatne vēl paliek, ne visi vēlas doties prom, tā iemesla dēļ arī te bija problēmas. Bet tagad tādu problēmu nav.

Valērija un vēl citi Baznīcas ielas nama iedzīvotāji vēršas arī Rīgas domē, taču norāda, ka līdz šim nekāda taustāma rezultāta neesot.

Rīgas domes komentārs

13 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

"Mēs esam tādās krustcelēs, ka nezinām, ko vairs darīt!" Austrālijas pilsonim liedz vakcināciju Latvijā

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!