Sadragāti kapsētas stabi, izārdīts žogs! Kāpēc Bunkus slepkavības vieta aizvien kā karalauks?

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

3 komentāri

Rīdzinieks neizpratnē, kāpēc vieta, kur nogalināja maksātnespējas administratoru un juristu Mārtiņu Bunku, vairāk nekā nedēļu pēc slepkavības nav sakopta: kapu nožogojums, kurā ietriecās nelaiķa auto, sadragāts, mētājas sētas dēļi un betona stabi.

”Nedēļas nogalē devos nelielā izbraucienā ar velosipēdu. Nejaušā kārtā mans ceļš veda arī pa Aizsaules ielu – bēdīgi slaveno ielu, kur bojā gāja maksātnespējas administrators Bunkus. [..] Kapu teritorijā un daļēji uz ietves mētājas sadragāti betona staba druskas un žogs. Pieļauju – policija, iespējams, vēlas saglabāt notikušā vietu neskartu, lai izmeklēšanas gaitā varētu noskaidrot kādu svarīgu detaļu. Taču šī vieta nedz tiek apsargāta, nedz tā ir kaut kādā veidā norobežota,” neizpratnē ir ”Bez Tabu” skatītājs Egīls.

Arī citi ”Bez Tabu” uzrunātie rīdzinieki ir neizpratnē, kāpēc vairāk nekā nedēļu pēc slepkavības teritorija nav sakopta un salauztais saremontēts. Dažs pieļauj, ka tas varētu būt tāpēc, ka likumsargiem izmeklēšanas vajadzībām nepieciešams saglabāt šādu ainu.

Valsts policijā nekomentē izmeklēšanas gaitu, tomēr stāsta, ka ”notikuma vietas apskate Aizsaules ielā 1 ir pabeigta”.

Nodarīto skādi labos par automašīnas, kura ietriecās nožogojumā, OCTA apdrošinātāja līdzekļiem, informē Gints Zēla, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Gints Zēla.

”Mēs pasūtījām, lai veido izmaksu tāmi. Tiklīdz apdrošinātājs apstiprinās to, iespēju robežās sakopsim. Mums ir bijuši šādi precedenti, kad kāds iebraucis un sabojājis mantu, pēc tam apdrošinātājs sedzis izdevumus. Arī Kapsētu pārvaldes interesēs ir pēc iespējas atjaunot to vēsturisko izskatu. Sētas mieti nav parasti, kurā katrā veikalā nopērkami, jāveido pēc pasūtījuma. Tiklīdz apdrošinātājs apstiprinās, ķersimies pie atjaunošanas darbiem,” informē Zēla.

Foto

3 komentāri