”Šādi mirst!” Pēc iepazīšanās ar jaunajiem kaimiņiem ropažnieki novesti līdz izmisumam

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

37 komentāri

Kārlis ar sievu un trīs bērniem gleznainā Ropažu novada nostūrī dzīvo 18 gadus. Līdz šā gada sākumam ar viņiem kopā bija uzticamais suns vārdā Hargo, kura pēkšņā nāve satrieca ģimeni. Šobrīd policija veic izmeklēšanu par suņa nāvi, jo ģimenei esot aizdomas par tā slepkavību.

Kopš pagājušā gada vidus Kārļa ģimenei ir jauni kaimiņi. Vairāk nekā 300 metru attālumā esošo īpašumu iegādājies kāds pāris. Neilgi pēc ievākšanās jaunie kaimiņi uz tikšanos uzaicinājuši Kārļa ģimeni. Kā raidījumam norāda ģimenes galva, viņiem esot norādīts, kur ar suni nedrīkst doties pastaigās.

Kā vēlāk izrādījies, tas bijis tikai sākums. Nu ģimene saņēmusi jauno kaimiņu advokāta sūtīto vēstuli, ka turpmāk par servitūta ceļa izmantošanu nāksies maksāt 100 eiro mēnesī.

Kārlis
Dzīvo kaimiņos juristei

Zemesgrāmatā ceļam reģistrēts servitūts. Ņemot vērā, ka viņa ir juriste, acīmredzot viņa to visu saprot savādāk.

Kārļa pieminētā kaimiņiene esot juriste Gundega Miķelsone, kura kopš pagājušā gada ir arī maksātnespējas administratore. Šī gan nav pirmā reize, kad “Bez Tabu” vēsta par šo juristi. Pirms četriem gadiem pie raidījuma vērsās jelgavnieki, kuru kaimiņiene bijusi Miķelsone. Toreiz policijai tika rakstīti vairāki iesniegumi par it kā traucējošiem kaimiņu suņiem, kaut citiem apkārtnes iedzīvotājiem neesot bijuši iebildumu. Tagad Miķelsonu ģimene kļuvusi par ropažniekiem.

Kārlis
Dzīvo kaimiņos juristei

Viņu īpašumā uzstādītas lielas tumbas, kas ir pavērstas mūsu virzienā. No tām regulāri visas dienas garumā tiek atskaņots viens un tas pats skaņdarbs. Tas ir Mocarta rekviems, kā nosaukums tulkojumā nozīmē ”Šādi mirst”.

“Bez Tabu” sazinājās ar Gundegu Miķelsoni. Viņa kategoriski atteicās paust savu viedokli kameras priekšā, tajā pašā laikā raidījuma redakcijai tiek nosūtīta vēstule.

Gundega Miķelsone
Juriste, maksātnespējas administratore

Vēlos norādīt, ka pēc vairākiem maniem un vīra iesnieguma par pret mums vērstām prettiesiskām darbībām Valsts policijā pret “Medņu” iedzīvotājiem ir uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība, (…) turpretī pret mani neviena administratīvā pārkāpuma lietvedība nav uzsākta.

Ropažu novada pašvaldības policijas priekšnieks Diāns Veličko atklāj, ka šobrīd ierosinātas administratīvās lietvedības pret abu zemesgabalu īpašniekiem. Veličko ar abām pusēm esot ticies, tomēr ir pārliecināts, ka kopsaucēju šajā konfliktā būs sarežģīti atrast.

Pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Renāte Gremze raidījumam atklāj, ka Kārļa ģimenei ir tiesības izmantot servitūtu, no kura puse atrodas uz kaimiņu īpašuma. ”Nākotnē pašvaldība skatās uz to, ka jaunajā teritorijas plānojumā šo ceļu iekļaut kā pašvaldības ceļu,” stāsta Gremze.

Lai kļūtu par maksātnespējas administratoru nepieciešama nevainojama reputācija, kā arī administratoriem jāievēro ētikas kodekss. Ļoti iespējams, ka Miķelsonei nāksies sniegt paskaidrojumus Maksātnespējas kontroles dienestam par ieilgušo konfliktu starp kaimiņiem.

Cita starpā, Kārļa ģimene norāda, ka juriste regulāri filmējot kaimiņu nepilngadīgos bērnus. Konflikts ilgst jau aptuveni gadu un šobrīd nav paredzams, kad tas beigsies.