“Sadauzīšu to sūda kameru!” Ar draudiem un uzbrukumiem Priekules uzņēmējs aizstāv nelegālo izgāztuvi

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

35 komentāri

Reaģējot uz sūdzībām, ”Bez Tabu” ierodas Priekulē, kur konstatē lielu cūcību, ko pastrādājis vietējais iedzīvotājs – kādā pamestā īpašumā izveidota nelegāla vecu pārtikas produktu un to iepakojumu izgāztuve. Sadzenot pēdas vainīgajam, sižeta filmēšanas process pārtop teju asa sižeta trillerī: žurnālistu komanda saņem draudus, piedzīvo uzbrukumus, tiek apmētāti, tiek sabojāta videokamera.

Bēdīga paskata ēkā aiz Raiņa ielas 25. nama ”Bez Tabu” komanda konstatē cūcību, kas pārsteidz un liek ieplest acis: ik uz soļa veci pārtikas produkti, to iepakojumi. Lielākā ēkas telpa aizkrauta tiktāl, ka pat zemi neredz.

”Bez Tabu” noskaidro, ka cūcības autors ir Jānis Palēvics, raidījumam jau zināms Priekules iedzīvotājs. ”Bez Tabu” jau stāstījis par dzīvnieku labturības pārkāpumiem kādā viņa īpašumā, Pārtikas un veterinārais dienests sodījis dzīvnieku īpašnieku par pārkāpumiem.

Jau atkal ierodoties pie Palēvica dzīvesvietas Priekulē, vīrietis garās sarunās neielaižas, vien norāda, ka savulaik sadarbojies ar uzņēmumu ”RIMI”, no kā pieņēmis vecu pārtiku lielā daudzumā.

Pēc ”Bez Tabu” komandas jautājumiem, kāpēc vecā pārtika un iepakojumi lielā daudzumā veido pamatīgu izgāztuvi, Palēvics ”pasūta” žurnālistus, ņem rokā katla vākam līdzīgu priekšmetu, ko lamuvārdu pavadībā met ”Bez Tabu” komandas virzienā un trāpa operatoram. Uzreiz pēc tam viņš ņem rokā ķieģeli, kas gan netraumē žurnālistus.

Pēc tam īsu laika sprīdi zākāšana turpinās, pēc kā Palēvics sēžas automašīnā un dodas nezināmā virzienā. ”Bez Tabu” komanda vēlāk ierodas citā graustā Priekules nomalē, kur savulaik, kā ziņoja iedzīvotāji, sliktos apstākļos Palēvics turēja aitas.

Pietuvoties pietiekami tuvu ēkai, lai varētu saskatīt, vai tajā aizvien tiek turēti lopi, kādi tur ir apstākļi, ”Bez Tabu” komandai neizdodas, jo pie tās žurnālistus jau sagaida pats Palēvics, kurš, paņēmis rokā nezināmu priekšmetu, sparīgi tuvojas ”Bez Tabu” automašīnai.

Dodoties prom, žurnālistiem ceļu aizšķērso vīrietis, kurš saka, ka ir Palēvica dēls. Ceļu automašīnai tēvs un dēls aizšķērso no abām pusēm ar savām automašīnām. ”Bez Tabu” komanda video kamerā iemūžina gan ceļa aizšķērsošanu, gan draudus, gan uzbrukumus. Pēc lūgumiem turēties nostāk un pārtraukt agresiju Palēvics vairākkārt tuvojas filmēšanas komandai un vairākkārt iesit pa videokameru, kas pēc viena no triecieniem tiek pabojāta.

Lai gan ”Bez Tabu” komanda līdz ēkai, kur agrāk tika turētas aitas, piebrauca pa ceļu, uz kura nav norāžu par privātīpašumu, un uzreiz brauca prom, Palēvics saka, ka žurnālisti esot izbraukājuši viņa teritoriju.

“Bez Tabu” un J. Palēvica sarunas fragments

“Bez Tabu”: Lūdzu, turieties pa gabalu, jūs esat agresīvs!

J. Palēvics: Jā… Neatkāpšos. Salauzīšu to sūdu [kameru]! Tad tu vairs te nebrauksi! Es tev to pasaku!

“Bez Tabu”: Lūdzu, atkāpieties

J. Palēvics: Tinies prom, bļ*ģ!

“Bez Tabu”: Pazvanīsim policijai… Viss ir iefilmēts.

J. Palēvics: Kāpēc tu te līdi? Ārā no šejienes netiksi, kamēr nebūsi samaksājis, ka izbraukā manu sētu. Vāc to sūdu [kameru] nost! (seko sitiens pa kameru)

“Bez Tabu”: Atkāpieties!

J. Palēvics: Tik ilgi pļurkstēsi, ka paņemšu ķieģeli! [..] Stulbeņi! Saprotiet, agrāk vai vēlāk par šīm pašām muļķībām jūs paši cietīsiet! [..] Es [prom] nelaidīšu! Samaksājiet man par to, ka esat šeit iebraukuši! Samaksājiet!

“Bez Tabu”: Kāda ir maksa?

J. Palēvics: 1000 eiro! Šeit iebraukšana maksā 1000 eiro! Samaksājiet! Es jūsu brīvību neaizturu! Kratieties uz Rīgu! Samaksājiet šī jaunā kunga kontā (norāda uz dēlu) 1000 eiro, tad varēsiet savākt mašīnu!

“Bez Tabu”: Mēs varētu cilvēcīgi sarunāties?

J. Palēvics: Tu vari braukt uz Rīgu! Samaksāsiet ”štuku”! Es jūs neaizturu! Netiksiet jūs tikmēr prom! Iespraudiet dir*ā [videokameru]!

 

Lai pārtrauktu agresivitāti un pretlikumīgo aizturēšanu, ”Bez Tabu” piesaista Valsts policijas darbiniekus, kuri ierodoties norāda Jānim Palēvicam, ka viņš rīkojas pretlikumīgi.

Kāds sods draud par teritorijas piesārņošanu Priekulē, kāpēc ”RIMI” vecā produkcija tika savulaik uzticēta Palēvicam – to uzzini, noskatoties sižetu.