22 komentāri

Zemnieku saimniecības pārstāvji aprēķinājuši, ka radīti 4 500 eiro lieli zaudējumi! Ēvalds Jelgavas novadā audzē bioloģisku produkciju. Izaudzētā pārtika, tostarp āboli, tiek piegādāta bērnudārziem. Braucot garām savam jauniegādātam īpašumam, vīrietim mati sacēlās stāvus.

Ēvalds, zemnieku saimniecības “Skaras” pārstāvis

Redzēju, ka mūsu īpašumā atrodas vīri ar tehniku, kuri nozāģējuši sešas ābeles. Par paredzētajiem darbiem man neviens nepaziņoja.

“Sadales tīkls” darbinieki apgalvo, ka man ir izsūtīta vēstule, ko es līdz šim brīdim vēl neesmu saņēmis. Kāpēc informāciju neatsūtīja e-pastā, ja tur tiek sūtīti visi elektrības rēķini, paziņojumi?

Gada sākumā “Sadales tīkls” darbinieki ar sarkanu krāsu atzīmējuši nozāģējamas ābeles, kuras auga elektrolīniju aizsargjoslā. Saimnieks, kurš attiecīgo zemesgabalu iegādājās nedaudz vairāk nekā pirms gada, nekavējoties sazinājās ar “Sadales tīkls” darbiniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Elektrotīkla uzturētājs norādījis, ka nepieciešams ābeļu zarus apzāģēt, lai to galotnes elektrības vadiem nebūtu tuvāk par 2,5 metriem. Zemkopis norādījumus izpildījis un saņēmis mutvārdu solījumu, ka ābeles netiks nozāģētas. Tomēr gada nogalē valsts uzņēmums vienošanos bez brīdinājuma lauzusi.

Raidījums “Bez Tabu” vērsās pie “Sadales tīkls” elektroietaišu uzturēšanas daļas vadītāja Arta Kacēviča, kurš uzņēmuma vainu neatzīst, vien norāda, ka bijusi neprecīza komunikācija.

A. Kacēvičs: Vienošanās notika mutiski, bet jāatceras, ka elektrolīniju trasēs nedrīkst audzēt kokus, krūmus, to nosaka aizsargjoslu likums. Tas atļaujams tikai tādos gadījumos, ja noslēgta vienošanās ar elektrolīniju valdītāju.
Bez Tabu: Jūsu darbinieks zināja, ka kokus vēlas saglabāt, kādēļ netika slēgta vienošanās?
Kacēvičs: Mēs atkārtoti sazināsimies ar zemes īpašnieku…
Bez Tabu: Koki jau nozāģēti, radīti 4500 eiro lieli zaudējumi (pēc zemkopja aprēķiniem). Kādēļ ābeles tika nozāģētas?
A. Kacēvičs: Konkrētā gadījumā, tad šī komunikācija… Kāpēc meža īpašnieks nevērsās uz norādīto kontakttālruni?
(…)
Bez Tabu: Zemkopis norāda, ka līdz šim nav saņēmis “Sadales tīkls” sūtīto vēstuli. Ja iepriekš komunikācija noritēja ar interneta starpniecību, kādēļ šoreiz vēstule sūtīta papīra formātā?
A. Kacēvičs: Ministru kabineta noteikumos nav noteikta prasība, kādā veidā jānosūta informācija meža īpašniekiem- rakstiski vai e-pastā. Mums nav pieejami visu meža īpašnieku e-pasta adreses.
Bez Tabu: Šajā gadījumā bija pieejama!
A. Kacēvičs: (klusums)… Konkrētā gadījumā nevarēšu komentēt, fakts ir tāds, ka tika nosūtīta rakstiski.

Pēc Bez Tabu iesaistīšanās “Sadales tīkls” pārstāvji atkārtoti viesojušies saimniecībā un novērtējuši radīto postažu.

Foto

TOP komentāri

 • TĀ BŪS BŪT
  +16 +16 0

  TĀ BŪS BŪT

  Ja sadales tīkli pieprasa maksāt par elektrības piegādi,tad viņiem jāpieprasa īre par katru stabu kas atrodas manā īpašumā.
 • Iveta
  +11 +11 0

  Iveta

  Viņi dara kā grib.Ābeles jau man nozāģēja pagājušā gadā,šogad pat avenes nopļāva.Nezināju ka tās ar var uzkrist uz vadiem.
 • fakts
  +10 +10 0

  fakts

  Mums līdzīgi. Izlauza ganību aploku ar savu tehniku. Nākamā rītā ganāmpulku meklēju pa visu pagastu. 2017.gadā tuvumā nelaidīšu. Ir arī likums par privātīpašumu. Lai juristi cīnās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl