Rūjienas sporta hallē 22 ūdens spaiņi, vecāki raizējas par bērnu drošību!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

10 komentāri

2012. gadā ar vērienu tika atklāta Rūjienas vidusskolas jaunuzceltā sporta halle. Atklāšanas dienā Saeimas basketbola komanda draudzības spēlē mērojās spēkiem ar Rūjienas novada pašvaldības komandu. Tomēr iedzīvotāji ziņo, ka sporta halle ir gan Rūjienas lepnums, gan kauna traips. Lietus laikā zālē nākas izvietot spaiņus, jo no jumta tek ūdens.

Iespējams, Rūjienas sporta halles celtniecības procesā aizmirsts par Latvijas klimatu, jo lietus laikā iekštelpās tek ūdens. “Laikapstākļu dēļ regulāri tiek atcelti basketbola turnīri,” neapmierinātību pauž divu jauno basketbolistu tēvs. Arī dienā, kad Rūjienā viesojas raidījums Bez Tabu, zālē notiek sporta stunda, un skolēni lavierē gar vairākiem spaiņiem.

Vecāki noraizējušies par bērnu drošību. Agrāk spaiņu bijis mazāk, šogad to skaits sasniedz kulmināciju – 22 spaiņi!

Jaunā basketbolista mamma

Uztraucos par to, ka bērns var nokrist, paslīdēt, sasisties, arī uztrauc jumta konstrukcija, vai tā iztur to ūdeni, kas tur augšā notiek.

 

Nodarbības netiek atceltas

Rūjienas vidusskolas direktors atzīst, – situācija ir apgrūtinoša gan personālam, gan sportot gribētājiem. Bez Tabu halles uzgaidāmajā telpā satiek kādu skolnieci, kurai gadījies paklupt aiz spaiņa un traumēt kāju. Tomēr sporta nodarbības nav atceltas, jo direktors uzskata, ka zāle ir gana plaša, lai varētu “sadzīvot” ar spaiņiem.

Izglītības kvalitātes valsts dienests šobrīd gaida skaidrojumus no visām iesaistītājām pusēm, jo bērnam ir tiesības uz drošu vidi izglītības iestādē. Dienesta pārstāvis Juris Zīvarts uzskata, ka nodarbības būtu jāpārceļ uz citu telpu, tam piekrīt arī Rūjienas domes priekšsēdētājs.

Rūjienas domes priekšsēdētājs uzskata, ka sportošanai var izmantot arī veco zāli. To, ka problēma ir samilzusi, neslēpj. Garantijas laikā bojājumus novērsis celtnieks, šobrīd ēku aplūkojuši vairāki eksperti.

Gadiem tiek meklēts risinājums

Speciālistu viedokļi esot dažādi, dūmu lūkas jāapdara no jauna, jumta segums ir neatbilstošs, kāpēc nav kondensāta novadītāju. Līdz šim veikti vairāki labojumi, taču bez panākumiem. Šobrīd esot divas iespējas – nomainīt visu jumtu vai likt saplākšņu klājumu.

Guntis Gladkins
Rūjienas domes priekšsēdētājs

Tagad ir jāmeklē arhitekts, kas to ir gatavs uzzīmēt, protams, nepieciešami visi saskaņojumi. Īpaši, jo šī ir augsta riska būve, tur ir bērni. Tas, kas notiek nav normāli, protams.

Internetā pieejamā oficiālā informācija vēsta, ka sporta zāles projektēšanas un būvniecības kopējās izmaksas – LVL 881 353,95. Rūjienas novada pašvaldība projekta realizācijā ieguldījusi LVL 597 884,95. Savukārt ELFLA un valsts budžeta dotācijas līdzfinansējums – LVL 283 469,00.

Tehniskais projekts – SIA “Diānas Zalānes projektu birojs”, autoruzraudzība – SIA “Jurēvičš un partneri”, būvniecība SIA “Ostas celtnieks”.

Rūjienas Sporta halle Būvniecības valsts kontroles biroja piekritībā nonāca šogad. 12. oktobrī birojs saņēmis informāciju par jumta tecēšanu un norīkojis būvinspektoru veikt pārbaudi 20. oktobrī. Pārbaude tiks veikta gan jumta konstrukcijai, gan visai ēkai kopumā.

TOP komentāri

 • Ruveniets
  +12 +11 -1

  Ruveniets

  Redz kā nāk gaismā Rūjienas domes priekšsēdētāja Gunta Gladkina Kabatā iebaztās naudas starpība. Upsss
 • xxx
 • Basketbolista mamma
  +7 +7 0

  Basketbolista mamma

  Augsti godàtais priekšèdètàja kungs G.Gladkins vecàku sapulcè un Bez Tabu intervijà atzina,ka ir BÌSTAMI atrasties berniem šajà èkà,jo nevarot nest atbildìbu par bèrnu drošìbu,bet...bèrni joprojàm tur trenèjas!?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl