“Rotaļājas pie būvlaukuma! Līdz pirmajai nelaimei!” Olaines bērnudārzā sāk būvdarbus, kad tie jau bija jāpabeidz 

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Olainē, pirmsskolas izglītības iestādē ”Zīle”, noris vērienīgi remontdarbi, kamēr bērnudārzā atrodas daudzi audzēkņi. “Bez Tabu” komanda novēro, ka mazie audzēkņi spēlējas pavisam tuvu rakumiem un vietām, kur novietoti būvmateriāli. Raidījuma skatītājs un vairāki uzklausītie bērnu vecāki ir neizpratnē par šādu būvdarbu plānošanu.

“Bez Tabu” redakcijā saņemta šāda vēstule:

“Labdien! Olainē, pašvaldības bērnudārzā ”Zīle”, manuprāt, netiek ievēroti drošības noteikumi. Bērnudārza laukumiņi ir izraksti, pārrakti, ar milzīgām zemes čupām, dziļām un lielām bedrēm. Apstākļi bīstami. Viss būtu kārtībā, ja tas tiktu veikts laikā, kad bērni neapmeklē bērnudārzu. Bet šie darbi notiek tad, kad bērnudārzs ar bērniem ir pārpildīts, tur arī atrodas bērni no citām izglītības iestādēm, kamēr tās ir slēgtas. Turpat pie būvlaukuma tiek laisti arī bērni, laikam līdz pirmajai nelaimei!”

“Bez Tabu” komandai ierodoties Olainē, bērnudārza teritorijā skatam paveras satrauktā iedzīvotāja aprakstītais, tiesa, būvniekus rosāmies nemana. Ap būvlaukuma teritoriju lielā platībā, kur rakumi, būvmateriāli un būvgruži, novilka lente.

”Normāli tas nav! To vajadzēja darīt, kad bērniem bija brīvlaiks. Varēja to visu saplānot no iepriekšējā gada,” kritisks par bērnudārza teritorijā notiekošo ir audzēkņa tēvs Lauris.

”Tas ir bīstami bērniem!” īsi un kodolīgi piebilst cita bērna mamma, kuras atvase neskolojas konkrētajā iestādē, bet saka, ka negribētu, lai viņas bērnu šādi apdraudētu.

”Es zinu, ka citā bērnudārzā remontē, kad tas nedarbojas,” teic Dmitrijs, arī maza bērna tēvs.

”Es domāju, ka tā lente neatturētu bērnu iet tur [būvlaukumā]. Tomēr paļaujos, ka vadītāja un audzinātājas skatās, kur bērni iet. Kad pagājušonedēļ redzēju, ka kaut kas tiek darīts, radās neizpratne,” saka audzēkņa mamma Vita.

Spēlējas blakus būvlaukumam

Par bērnudārza saimniecības darbiem atbildīgā persona, sastapta pie iestādes vārtiem, saka, ka bērni nerotaļājas būvlaukuma tuvumā. Tiesa, acīm paveras cits skats: bērnu grupa tiek izvesta rotaļāties tieši blakus būvlaukumam.

Raidījuma komanda telefoniski sazinās arī ar iestādes vadītāju Larisu Korņejevu. Viņa gan sākotnēji saka, ka ir atvaļinājumā, tāpēc nevar komentēt iestādes teritorijā notiekošo, tomēr vēlāk ierodas uz satikšanos ar “Bez Tabu” komandu. Korņejeva arī nav apmierināta ar būvdarbu plānošanu.

”Diemžēl man arī nepatīk visi šie darbi, bet tie notiek brīvdienās, kad bērnu nav iestādē. Bērni iziet kopā ar skolotājiem un viņu palīgiem, atrodas teritorijā, kur nav ierobežota. Protams, ka mums nepatīk gan skats, gan tas, ka darbi notiek, kad bērni ir bērnudārzā, bet gribam, lai labiekārto teritoriju,” teic iestādes vadītāja Korņejeva.

Korņejeva neslēpj, ka bērnudārzā remontdarbi notikuši arī dažās kāpņu telpās, tomēr arī tad esot gādāts par bērnu drošību. Iestādes vadītāja arī piekrīt, ka novilktā lente neatturētu bērnus no došanās būvlaukumā, tomēr mierina, ka mazos audzēkņus vienmēr pieskatot pieaugušie.

Visam jau bija jābūt pabeigtam

Teritorijas labiekārtošanas darbiem bija jānoslēdzas jau 10. augustā. Tos veic SIA ”Ksil Baltic”.

Pašvaldības un būvnieka noslēgtajā līgumā noteiktas arī sankcijas par darbu kavēšanu vai nekvalitatīvu to izpildi, tomēr šajā gadījumā, visdrīzāk, tās netiks piemērotas, jo kavēšanās esot objektīvu iemeslu dēļ, informē Kristaps Kauliņš, Olaines novada pašvaldības priekšsēdētāja padomnieks. Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās par drošību tikšot gādāts labāk.

”Ņemot vērā iestādes vadītājas sūdzības no vecākiem, esam veikuši pārrunas ar darbu izpildītāju. Jau šovakar uzstādīs papildu nožogojumu objektam, tādējādi arī paātrinot būvniecību, jo varēs strādāt ne tikai tajā laikā, kad bērnu šeit nav, bet arī dienas laikā,” informē Kauliņš.

“Bez Tabu” par notiekošo bērnudārza teritorijā informē arī Valsts darba inspekciju, kas sola veikt pārbaudi.

Foto

2 komentāri