Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

4 komentāri

Šobrīd fasādes siltināšanas darbi turpinās vēl 15 pirmsskolas izglītības iestādēs galvaspilsētā, tos uzrauga Rīgas domes Īpašuma departaments. Vecāki ziņo, ka remontdarbi notiek, neievērojot drošības noteikumus un apdraud bērnu veselību un pat dzīvību.

Rīgas 259. pirmsskolas izglītības iestāde šobrīd vairāk atgādina būvlaukumu. Septembris jau teju pusē, un vecāki ziņo, ka viņu bērniem ir jauni dārziņa biedri – celtnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Virs galvenās ieejas tiekot celti būvmateriāli, strādnieki darba laikā nenēsā ķiveres, pat smēķē pirmsskolas izglītības iestādes teritorijā. Iekštelpas esot pilnas ar remontdarbu putekļiem, un viscaur nokarājoties bīstami un vietām pat neizolēti vadi.

Par visu šo esot informēta iestādes administrācija, kas lūgusi uzgaidīt, Rīgas domes pārstāvis lūdzis to pašu. Vecākiem nav skaidrs, kas īsti jāgaida – pirmais nelaimes gadījums?

Bērnudārza vadītājai, kura labprāt izrāda iekštelpas, tās ir kārtīgas un vadi šobrīd nekur nekarājas, tomēr ir jūtama krāsas smaka. Tas tāpēc, ka nesen lakotas grīdas, un telpas vēl nav gana izvēdinātas. Domes pārstāvji apciemojot regulāri, ar strādniekiem sadzīvojot labi, arī viņi ievēro kluso stundu un teritorijā nesmēķējot.

Marina Tibilova
Pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja

Protams, remonts vienmēr ir apgrūtinājums. Bet mēs ar strādniekiem viens otru netraucējam.

Kad viņi strādā, mēs esam iekštelpās, kad viņi beidz darbu, mēs ejam ārā. Teritorija sadalīta divās daļās.

Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve informē, – būvniecības darbus šajā bērnudārzā plānots pabeigt līdz septembra beigām, lielākie siltināšanas darbi jau esot aiz muguras. Celtniekiem jāievēro būvnormatīvi, kas ir vienots standarts visā teritorijā. Īpašuma departaments ir izteicis vairākus aizrādījumus un lūdzis drošības pasākumus ievērot.

Valsts darba inspekcija neuzrauga bērnudārza apmeklētāju drošību būvdarbu veikšanas laikā funkcionējošā objektā, tomēr, ņemot vērā iesūtītos attēlus, Valsts darba inspekcija uzskata, ka objektā redzamās būtiskākās problēmas ir saistāmas ar:

 •  neapmierinošu būvdarbu organizāciju, uzraudzību un izpildi no būvnieka puses (tostarp darba apģērba un individuālo aizsardzības līdzekļu nelietošana, piemēram, aizsargķiveres);
 •  dažādu būvdarbu veikšanas nesaskaņošanu pa posmiem un laikiem starp būvfirmu un pasūtītāju – Rīgas domi, kā arī ar bērnudārza vadību;
 •  atbilstošu papildu pasākumu neveikšanu bērnu drošības un higiēnas prasību nodrošināšanai.

TOP komentāri

 • Ivars Petročenko
 • Vilnis Priede
  +1 +1 0

  Vilnis Priede

  Jaunie celtnieku draugi,nākamie celtnieki.......................
 • Vilnis Priede
  0 0 0

  Vilnis Priede

  Padomju laika visa droshiba beidzas uz papiira....vet paskat viss stav un turas,kiveres un respiratori uznemumos karajas savaa vieta...ka saka kad parbaude atnak lai ir ko paradit!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl