Ropažu dome nevar atlaist policistu par braukšanu bez tehniskās apskates! Kas notiks tālāk?

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Ropažu novada domē izskatīs pašvaldības policista Gundara Kuzminska rīcību saistībā ar pārvietošanos ar automašīnu bez tehniskās apskates un citiem pārkāpumiem.

Bez Tabu jau vēstīja par Ropažu novada pašvaldības policistu Gundaru Kuzminski, kurš, kā apgalvo Bez Tabu skatītājs, savulaik iegādājies automašīnu no viņa, 2. grupas invalīda, tomēr nav pārrakstījis spēkratu uz sava vārda, lai samazinātu nodokļu slogu, pārvietojies ar šo auto bez tehniskās apskates, kā arī pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus, bet sodu nav apmaksājis.

Bez Tabu atkārtoti viesojas Ropažos, kur uzrunātie iedzīvotāji ir vienisprātis – ja kārtībsargs, kuram būtu jārāda priekšzīme pārējiem, šādi rīkojies, tas nav pieļaujami, un Ropažu novada domei, kuras pakļautībā ir pašvaldības policija, jālemj par tālāko viņa karjeru kārtību sagājošā iestādē.

Pēc Bez Tabu pirmās viesošanās Ropažos un sarunas ar pašvaldības policijas priekšnieku Diānu Veličko kārtībsargu priekšstāvis vērsies pašvaldībā ar rakstisku iesniegumu, lūdzot Ētikas komisijā izvērtēt darbinieka rīcību.

Jānis Grigaļūns, Ropažu novada domes priekšsēdētāja vietnieks

Tuvākajā laikā izlemsim, kad sēdi rīkosim. Nevilksim garumā un uzklausīsim arī policista skaidrojumu. Bet likums mums neļauj viņu atlaist.

Pārkāpumi nav saistīti ar darbu. Pašvaldības darbiniekus nevar atlaist tik viegli. Mēs izteiksim viņam brīdinājumu. Ja pašam būs godaprāts, uzrakstīs atlūgumu.

Vai policijā “savējos” piesedz?

Taujāts, vai vienīgais veids, kā atklāt darbinieka pārkāpumu, ir televīzijas iesaiste, pašvaldības pārstāvis netieši norāda uz mazpilsētai raksturīgu risku – ”savējo” piesegšanu.

”Mums ir vairāk nekā 200 darbinieku, visi brauc ar brauc ar privātajām automašīnām. Kā mēs varam zināt, vai viņiem ir izietas tehniskās apskates? Tas nebūtu reāli. Paši policisti varēja savā starpā apskatīties ir vai nav apskate, bet tas ir kolēģis. Viņš pie mums strādā vairāk nekā 10 gadu,” teic domnieks J. Grigaļūns.

Atkārtotā vizītē Ropažu pašvaldības policijas iecirknī Bez Tabu komandai izdodas sastapt negodprātībā vainoto kārtībsargu Gundaru Kuzminski, kurš atsakās komentēt viņa saistību ar automašīnu, un kāpēc tā bez tehniskās apskates savulaik netālu no viņa dzīvesvietas fiksēta pārkāpjam ātrumu.

Tāpat nespēj paskaidrot, kāpēc tā vēl līdz pirmajam Bez Tabu apmeklējumam atradās pie iecirkņa namdurvīm, bet nu tā pēkšņi aizvākta no pārējo acīm.

Foto

1 komentārs