“Rokas dūrēs, gaidu nodzērušos bandītus!” Žanna Latgalē jauniešos saskata “teroristus”, vaino logu dauzīšanā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

5 komentāri

Daugavpils novada Kalupes ciemā dzīvojošā sirmgalve Žanna vaino vietējos jauniešus viņas terorizēšanā un īpašuma bojāšanā – sievietes privātmājai izdauzīti gandrīz visi logi. Kalupes iedzīvotāji gan norāda uz pašas Žannas kundzes īpatnējo uzvedību. Pagastmājā stāsta, ka logus esot izdauzījusi pati, tādējādi cenšoties tikt pie jauna mitekļa no pašvaldības.

Žanna dzīvo Kalupes ciemā, privātmājā ceļa malā. Teju visi nama logi ir aizdarīti ar dēļiem un kartona kastēm. Sieviete stāsta, ka viņu vairākus gadus terorizējot vietējie pusaudži. Vaino jaunatni īpašuma bojāšanā.

Žanna
vietējos jauniešos saskata varmākas

2016. gadā viss sākās. Sāka dauzīt logus. Viss izdauzīts! Viens logs palicis! Pēdējo logu izsita aprīļa sākumā. Te vakarā ir ļoti liela noziedzība. Naktī klīst dīkdieņi. Bandīti dzīvo tajā mājā [norāda uz māju aptuveni puskilometra attālumā]. Vecāki alkoholiķi. Ko grib, to dara! Mana māja nogrūs uz galvas, dzīvot nebūs kur! Naudas dzīvoklim un nekam citam man nav! Kad iznāku ārā un uzpasēju kārtību, viņi man draud! Negrasos viņus filmēt, tūlīt mani atspārdīs! Ai, bail no tādiem! Vakaros nevienu neaiztieku, bet viņi mēdz klauvēt ar dūri pie loga. Guli, bet pamosties.

Žanna kavējas atmiņās par reiz stikliem rotātajām logu rūtīm, daiļo sētu, kas arī esot izlauzta. Nekautrējas vainot jauniešus kaimiņos esošās onkuļa mājas nodedzināšanā. Žanna ir neizpratnē, kāpēc tieši viņa izvēlēta kā vardarbības objekts.

Žanna
vietējos jauniešos saskata varmākas

Neesmu saistīta! Darīt nav ko! Kaut kas laikam jādauza! Jā, nav nekāda iemesla! Tieši man uzbrūk! Arī policiju ”jāpresē”! Es nedzeru, nepīpēju. Varbūt tāpēc, ka dzīvoju pie paša ceļa… Šausmas! Turu rokas dūrēs un gaidu nodzērušos bandītus!

Žannas vainoto versija

“Bez Tabu” apciemo arī saimniecību, kurā dzīvo terorizēšanā vainotie bērni. Saimniecība no skata ir sakopta. Kaimiņi stāsta, ka Žanna pati uzvedoties ļoti savādi.

ģimene, kurā dzīvo Žannas vainotie pusaudži

Tak viņai ”kukuška brauc”! Tā māja, par ko teica, ka jaunatne nodedzināja… To māju viņa pati nodedzināja. Kad atbrauca ugunsdzēsēji, viņa skrēja pakaļ ugunsdzēsējiem ar dakšām. Tad viņu aizveda uz ”durku”. Laikam skrēja virsū ugunsdzēsējiem, lai nedzēš. Viņa pati sev arī logus dauza ārā. Sadauza un bārsta stiklus uz ceļa, pie mūsu mājas. Viņai jumtiņš brauc, ko lai saka. Jumts brauc! Viņa taču braukāja ar tukšām riepām uz kapiem. Ņem ūdeni no kapiem un ved uz mājām.

Iedzīvotāji stāsta, ka pēc Žannas sūdzībām viņu saimniecībā daudz reižu viesojušies likumsargi, bet jauniešu vainu Žannas īpašuma bojāšanā likumsargi neesot atklājuši. Saimniecībā dzīvojošie ziņojuši policijai par Žannas uzvedību.

ģimene, kurā dzīvo Žannas vainotie pusaudži

Mazo cik reižu bija nobaidījusi. Baidījās iet uz skolu, jo gaidīja uz ceļa. Policijā rakstījām iesniegumu. Nevar aiziet uz skolu. Meita baidās no viņas. Lūdz pavadīt līdz skolai.

“Bez Tabu” Kalupē sastop arī vietējo sociālo darbinieci Ligitu Liepiņu. Viņai ir zināma ģimene, kurā dzīvo bērni, kurus Žanna vaino īpašuma bojāšanā.

Ligita Liepiņa
sociālā darbiniece

Es par logu sišanu nezinu, neesmu redzējusi. Ja tikai vienam cilvēkam [Žannai] ir šāds konflikts, tad varbūt nav īsti pamata tādām aizdomām, ka situācija [ar bērnu audzināšanu] ir tik sarežģīta. Šim cilvēkam [Žannai] ir ļoti grūti sadzīvot ar kaimiņiem. Ir problēmas. Bija kaimiņiene, kura šeit vairs nedzīvo. Ar viņu [Žannai] arī bija regulāri konflikti.

Kalupes pagasta pārvalde: Dauzīja logus pati, lai dabūtu citu mitekli no pašvaldības

Kalupes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Ūbele stāsta, ka Žanna pati darot pāri savam īpašumam.

Ināra Ūbele
Kalupes pagasta pārvaldes vadītāja

Viņai sagribējās citu dzīvesvietu. Viņa pamēģināja mājai logus padauzīt un citas lietas. Teica, ka apstākļi slikti. Pašvaldība viņai pat bija piešķīrusi labiekārtotu dzīvokli blakus pagastā. Nepagāja ne mēnesis, kad kolēģi viņu atveda atpakaļ. Viņa nevēlējās tur vairs dzīvot. Viņai tie aktivitātes periodi regulāri uznāk, teiksim tā. Bijuši gadījumi, kad stiklus izber uz valsts ceļa, iepretim mājām. Mēs vācam un ņemamies. Diemžēl tāda tā situācija ir.

Žanna gan paliek pie sava – visi pret viņu esot sazvērējušies.

Žanna
vietējos jauniešos saskata varmākas

Ko tas pagasts? Te visi melo! Viņi visus ienīst! Sēž pagastā un neko nedara! Saņem tūkstošus! Nevienam neesi vajadzīgs! Vēl saka, ka paši dauzām logus! Tie ir murgi! Mūsu pārvalde ir murgs! Policija arī nekā nedara! Pilnīgs fašisms!

Policija iesaistās bez mitas

Kopš 2016. gada policija reaģējusi uz 64 Žannas izsaukumiem, kāda jaunieša vaina īpašuma bojāšanā nav atklājusies, informē Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.
Lāsma Kursīte
Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve

Cieši sadarbojamies ar pašvaldību. No pašvaldības puses neesam saņēmuši nevienu sūdzību par savu darbu. Mēs arī veicam regulārus reidus, teritorija tiek pieskatīta. Problēmas ar jauniešiem šajā teritorijā nav konstatētas. Nav arī citu iesniegumu par to, ka jaunieši bojātu kādus īpašumus.

Tāpat Valsts policijas pārstāve Kursīte informē, ka administratīvi sodīta pati Žanna.