”Rīgas satiksme” darbinieki nekaunīgi imitē avārijas situāciju un bloķē vienu joslu, lai iepirktos veikalā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Aculieciniece iemūžinājusi, kā pašvaldības uzņēmuma ”Rīgas satiksme” avārijas dienesta darbinieki novieto automašīnu pie iebrauktuves stāvlaukumā, bloķējot vienu braukšanas joslu, lai aizietu uz turpat blakus esošo pārtikas veikalu. ”Rīgas satiksme” pārkāpumu nesaskata.

Video filmēts 27. aprīļa plkst. 11.30, nav zināms, cik ilgi avārijas dienests joslu nevajadzīgi bloķēja, taču aculiecinieces video ilgst 7 minūtes. Par sargu atstātais darbinieks garlaikoti staigā ap mašīnu un izskatās, ka turpat arī nospļaujas.

Ilze
NOFILMĒJUSI NEKAUNĪGO VADĪTĀJU

“Jau otro reizi redzu, ka Rīgā, pie veikala “Maxima” Dzelzavas ielā, “Rīgas satiksmes” automašīna aizņem vienu no joslām. Ir ieslēgtas avārijas gaismas un zilās bākugunis. Pēc kāda brīža no veikala iznāk vēl viens “Rīgas satiksmes” darbinieks ar iepirkuma maisiņu, vēlāk ar maisiņu iznāk trešais “Rīgas satiksmes” darbonis. Kādēļ nevar iebraukt stāvlaukumā?”

Avārijas dienesta automašīna novietota trīsjoslu vienvirziena ielā, aptuveni 12 metru attālumā no iebrauktuves stāvlaukumā. Video labi redzams, ka stāvlaukumā ir daudz brīvu vietu, taču pašvaldības uzņēmuma darbinieki nolēmuši sevi neapgrūtināt, tādēļ automašīnu novietoja uz ielas, bloķējot vienu no satiksmes joslām.

”Rīgas satiksmes” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane savu kolēģu rīcību nenosoda. Šajā vietā neesot aizliegts stāvēt ielas malā un kādēļ gan to nedarīt, pat ja tas pamatīgi traucē citiem autovadītājiem? ”Iespējams, ka šādu gabarītu automašīnai tur nebija iespējams iebraukt. Jāsaprot arī tas, ka cilvēki neko nepārkāpj, ieejot veikalā un nopērkot sev pārtiku,” norāda pašvaldības uzņēmuma pārstāve.

Turpat stāvlaukumā sastaptie autovadītāji gan uzsver, ka būtu tikai pareizi, ja ”Rīgas satiksmes” avārijas dienesta darbinieki izmantotu stāvlaukumu, kā arī nemaldinātu citus autovadītājus, ieslēdzot avārijas gaismas.

Foto