Rīgas pilsētas kapu pārvalde gadiem sola sakārtot Ziepniekkalna kapus, bet tie izrādās tukši solījumi

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

0 Komentāru
Rīgas pilsētas kapu pārvalde gadiem sola sakārtot Ziepniekkalna kapus, bet tie izrādās tukši solījumi

Aizgājēju izvadīšanas vieta, pēcāk zirgu stallis, pavisam nesenā pagātnē bezpajumtnieku mājvieta. Pārmaiņas, kuras gadu laikā skārušas Ziepniekkalna kapu kapliču. Laika zobs pamatīgi saskādējis arī koka ēkas konstrukcijas, un kapos dusošo tuvinieki ir pārliecināti, ja uznāks pamatīgs vējš, būs nelaime.

Ziepniekkalns kapu kapličā “Bez Tabu” pirmo reizi viesojas 2015. gada augustā. Noplukusi ēkas sienu krāsa, satrupējuši dēļi pamatu līmenī, sienās tādi caurumi, ka teju galvu var iebāzt. Papildus bezpajumtnieku atstāts haoss, kas sastāv no netīrām, smirdošām drēbēm, tukšām alkoholisko dzērienu pudelēm. “Bez Tabu” skatītāja Ināra uzskata, ka tādai nav jābūt mirušo izvadīšanas vietai.

Ināra
uzskata, ka tādai nav jābūt mirušo izvadīšanas vietai

Vienu dienu nāku un skatos, kapličas durvis veras vaļā, tajās parādās ar pamatīgu bārdu apaudzis ģīmis, kura saimnieks, plikām kājām, pa taciņu dodas kaut kur prom. Acīm redzot kaut kur mazgāties.

Pirms trim gadiem raidījumam kapos esot, izdodas iztincināt tā laika kapu pārvaldes priekšnieku Igoru Svincicki, kurš kameras priekšā sola, ka jau nākamajā, 2016. gadā, ieplānos darbus, lai kapliču sakārtotu. Tiek minēts, ka darbiem nepieciešams finansējums 60 tūkstoši eiro. Ir teiciens, ka solīts makā nekrīt. Par to raidījums pārliecinās, kad pēc trīs gadiem atkal dodas aplūkot Ziepniekkalna kapu kapliču. Caurumi sienās kā bija, tā ir, satrupējušos dēļus neviens nav nomainījis. Vienīgais, kas ir mainījies, durvju vietā ir pieskrūvēta plāksne, virs ieejas savulaik esošais jumtiņš demontēts, kaut kā nokrāsota viena ēkas siena.

Sieviete atbildes no Rīgas domes nav saņēmusi, jo nekādi neizdodas sazvanīt tagadējo kapu pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītāju Gintu Zēlu. “Bez Tabu” arī ar viņu vēlas sazināties, bet no Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, kura pakļautībā ir Rīgas pilsētas kapu pārvalde, saņem rakstveida atbildi, ka amatpersona atrodas atvaļinājumā.

Kapu pārvaldes atbilde

”Kopš 2016. gada dotāciju pieprasījumos kapsētu teritoriju uzturēšanai regulāri tiek iekļauta Ziepniekkalna kapsētas vecās kapličas rekonstrukcija. Visi ikgadējie remontdarbi, kas nepieciešami Kapsētu teritoriju un būvju uzturēšanai, tiek plānoti prioritārā secībā, tāpēc ēku, kuras pašlaik netiek vai nav nepieciešamas izmantot, remontdarbi nav tik aktuāli kā darbojošos kapliču, kapsētu ceļu un kapsētu kantoru telpu uzturēšana. Informējam, ka 2019. gada budžeta projekta nepieciešamo darbu secībā tiek plānots iekļaut Ziepniekkalna kapsētas vecās kapličas rekonstrukciju.”

Tieši to pašu pārvaldes priekšnieks solīja jau pirms trijiem gadiem, bet, kā pārliecinājāmies klātienē, solīts makā nekrīt.

Foto

0 Komentāru