Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

2 komentāri

Tā vien šķiet, ka Latvijā viena no problēmām, ar kuru nu nekādi netiek galā, ir cīņa ar graustiem. Pamestās ēkas iecienījuši ne vien šie cilvēki, bet arī bērni, un, protams, ka ir vecāki, kuri ir satraukti par šādām jauniešu izklaidēm.

Leģendārā Latvijas aktiera Valtera vārdā nosauktā iela, kur pretī daudzstāvu dzīvojamajai ēkai, ieslēpta koku pudurī, atrodas ēka, par kuru ziņo skatītāja. Ejot tuvāk, redzam, ka tā īpašnieks ir centies noslēgt ieejas. Visām durvīm priekšā ir pamatīgas dzelzs restes.

Pamanām, ka vieta, pa kurieni var tikt iekšā mājā, ir pie pašas zemes. Ēkas stūros ir pāris ejas, kuras izmantojamas iekļūšanai. Aprunājoties ar tuvējo māju pagalmā sastaptajiem bērniem, uzzinām, ka jaunieši tiešām izmanto šīs vietas, lai iekļūtu graustā.

  • Bērni: Tur ir caurumi, pa kuriem var ielīst. Arī pāri restēm var.
  • Žurnālists: Bet tas taču ir bīstami!
  • Bērni: Jā.
  • Žurnālists: Kas ir tur iekšā?
  • Bērni: Tur ir divi lieli caurumi, kuros iekšā ir ūdens un atkritumi. Bērni tur lien iekšā un met akmeņus. Dažreiz dedzina arī ugunskurus.

Kam pieder pamestā ēka? Apkārtnes iedzīvotājiem nav ne jausmas. Bez Tabu paši sāk skaidrot. Tas nenākas viegli, jo nākas apzvanīt vairākas izpilddirekcijas, kā arī pašu Rīgas rāti. Beigās noskaidrojas, ka ēka pieder uzņēmumam “Rīgas ūdens”.

Savulaik tā bija plānota kā kanalizācijas sūkņu stacija, lai perspektīvā attīstītu Dreiliņu masīvu. Par to, ka tajā neatkarīgi no jau veiktajiem drošības darbiem uzturas nepiederošas personas, uzņēmums uzzina no Bez Tabu.

Artūrs Mucenieks
”Rīgas ūdens” pārstāvis

Tā mums ir skumja ziņa, un paldies medijiem, ka tie ir uzmanījuši šo vietu, kā arī iedzīvotājiem, kuri to ir pavēstījuši. Jau šodien mūsu cilvēki ir apsekojuši ēku, un tiks darīts viss, lai tur cilvēki nevarētu tikt iekšā un vēl jo vairāk netraumētos.

Uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka uzņēmumam šī ēka nav vajadzīga, to labprāt redzētu nojauktu, bet šis jautājums ir juridiski sarežģīti risināms. Zeme, uz kuras atrodas ēka, pieder citam īpašniekam. Viņš pauž cerību, ka ar laiku izdosies panākt vienošanos par grausta nojaukšanu, bet līdz tam ”Rīgas ūdens” darīs visu, lai nepiederošas personas tur nevar iekļūt.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl