Rīgas pašvaldības uzņēmumam piederošu graustu bērni izmanto kā bīstamu izklaides vietu

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

2 komentāri

Tā vien šķiet, ka Latvijā viena no problēmām, ar kuru nu nekādi netiek galā, ir cīņa ar graustiem. Pamestās ēkas iecienījuši ne vien šie cilvēki, bet arī bērni, un, protams, ka ir vecāki, kuri ir satraukti par šādām jauniešu izklaidēm.

”Labdien. Esmu divu bērnu mamma, kurai uztrauc bērnu dzīvības. Vai tiešām jānotiek kādai nelaimei, lai pamestas ēkas Ēvalda Valtera ielā Rīgā saimnieks sāktu domāt ar galvu? Ēkā ik dienas lien iekšā bērni, spēlē paslēpes, pusaudži tur slepus lieto alkoholu. Ēkā iekšā atrodas divas lielas bedres, un cik daudz vajadzīgs, lai kāds tajās iekristu.”

Leģendārā Latvijas aktiera Valtera vārdā nosauktā iela, kur pretī daudzstāvu dzīvojamajai ēkai, ieslēpta koku pudurī, atrodas ēka, par kuru ziņo skatītāja. Ejot tuvāk, redzam, ka tā īpašnieks ir centies noslēgt ieejas. Visām durvīm priekšā ir pamatīgas dzelzs restes.

Pamanām, ka vieta, pa kurieni var tikt iekšā mājā, ir pie pašas zemes. Ēkas stūros ir pāris ejas, kuras izmantojamas iekļūšanai. Aprunājoties ar tuvējo māju pagalmā sastaptajiem bērniem, uzzinām, ka jaunieši tiešām izmanto šīs vietas, lai iekļūtu graustā.

  • Bērni: Tur ir caurumi, pa kuriem var ielīst. Arī pāri restēm var.
  • Žurnālists: Bet tas taču ir bīstami!
  • Bērni: Jā.
  • Žurnālists: Kas ir tur iekšā?
  • Bērni: Tur ir divi lieli caurumi, kuros iekšā ir ūdens un atkritumi. Bērni tur lien iekšā un met akmeņus. Dažreiz dedzina arī ugunskurus.

Kam pieder pamestā ēka? Apkārtnes iedzīvotājiem nav ne jausmas. Bez Tabu paši sāk skaidrot. Tas nenākas viegli, jo nākas apzvanīt vairākas izpilddirekcijas, kā arī pašu Rīgas rāti. Beigās noskaidrojas, ka ēka pieder uzņēmumam “Rīgas ūdens”.

Savulaik tā bija plānota kā kanalizācijas sūkņu stacija, lai perspektīvā attīstītu Dreiliņu masīvu. Par to, ka tajā neatkarīgi no jau veiktajiem drošības darbiem uzturas nepiederošas personas, uzņēmums uzzina no Bez Tabu.

Artūrs Mucenieks
”Rīgas ūdens” pārstāvis

Tā mums ir skumja ziņa, un paldies medijiem, ka tie ir uzmanījuši šo vietu, kā arī iedzīvotājiem, kuri to ir pavēstījuši. Jau šodien mūsu cilvēki ir apsekojuši ēku, un tiks darīts viss, lai tur cilvēki nevarētu tikt iekšā un vēl jo vairāk netraumētos.

Uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka uzņēmumam šī ēka nav vajadzīga, to labprāt redzētu nojauktu, bet šis jautājums ir juridiski sarežģīti risināms. Zeme, uz kuras atrodas ēka, pieder citam īpašniekam. Viņš pauž cerību, ka ar laiku izdosies panākt vienošanos par grausta nojaukšanu, bet līdz tam ”Rīgas ūdens” darīs visu, lai nepiederošas personas tur nevar iekļūt.

Foto

2 komentāri