Rīgas pašvaldības policija nesoda autovadītājus, kuri mašīnas novieto uz trotuāra

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Pie nesen atjaunota tirdzniecības centra Purvciemā uz trotuāra izveidots stāvlaukums. Izsauktā Rīgas pašvaldības policija ekipāža atsakās tur novietotām automašīnām piefiksēt administratīvā pārkāpuma protokolu.

Uzrunājot autovadītājus, kuri stāvēšanai uz trotuāra novieto spēkratus, atklājas, ka viņi ir pārliecināti par stāvvietas esamību. Autovadītājus mulsina nobruģētais laukums, kā arī uz bruģa novietotās atdures, lai spēkrati neietriektos ēkas fasādē.

Autovadītāja, kura neatklāj savu vārdu, raidījumam “Bez Tabu” melo, ka pie stāvlaukuma novietota ceļazīme, kas ļauj tur novietot spēkratus, tomēr tā nav patiesība. Novietojot automašīnas pie tirdzniecības centra ieejas, autovadītāji patiesībā novieto savus spēkratus uz trotuāra.

Rīgas domes Satiksmes departamentā apliecina, ka tas tiešām ir trotuārs, nevis stāvlaukums, tādēļ aicina Rīgas pašvaldības policiju pārkāpējus sodīt.

Izsauktie galvaspilsētas likumsargi, apskatot situāciju pie lielveikala, nepilnas minūtes laikā pieņem lēmumu autovadītājus nesodīt.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Tur rodas maldinošs iespaids, ka tur drīkst novietot automašīnas. Mums jebkuras šaubas jātulko par labu pašiem autovadītājiem, līdz ar to policijas darbinieki sodus nepiemēroja.

“Bez Tabu” izdodas sazināties ar tirgotavas pārstāvi. Viņš norāda, ka, attīstot tirdzniecības centru, gribējuši pie tā ieejas izvietot āra tirgotavas, kā arī pakomātu, tomēr būvvalde nav ieceri akceptējusi, norādot, ka šī vieta jāparedz autostāvvietām. Uzņēmuma pārstāvis Andrejs Petrovs norāda, ka centīsies saskaņot autostāvvietas izveidi un cer, ka pašvaldība tam neliks šķēršļus.