”Rīgas namu pārvaldnieks” iztērē vairāk nekā miljonu eiro apģērbu un apavu iegādei

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

13 komentāri

Pašvaldības uzņēmums ”Rīgas namu pārvaldnieks” sešu gadu laikā apģērbu un apavu iegādei iztērējis vairāk nekā miljonu eiro. Uzņēmuma pārstāvis norāda, ka izmaksas esot adekvātas.

Kopš 2012. gada pašvaldības uzņēmums rīkojis četrus apģērbu un apavu iepirkumus. Mazākais no tiem noslēgts par nepilniem 8 tūkstošiem eiro 2015. gada sākumā. Pārējie apģērbu un apavu iepirkumi ir par krietni lielākām summām. 2012. gada maijā ar AS ”Lord’s & CO” slēgts līgums par 120 tūkstošiem latu (170 744 eiro).

Pēc trīs gadiem (2015. gadā) pašvaldības kapitālsabiedrība uzņēma apgriezienus un ar SIA ”Lola dizains LV” un SIA ”Sanistal” par apģērbu un apavu iegādi slēdza līgumus par teju pusmiljonu eiro (426 861 eiro).

Šī gada vidū nama apsaimniekotājs rīkoja jaunu konkursu, kura uzvarētājs SIA ”Rigatex” no vietvaras uzņēmuma par apģērbu un apavu piegādi var saņemt pat 400 000 eiro. Uzņēmuma pārstāvis Krists Leiškalns summu sauc par adekvātu un norāda, ka, izdalot izmaksas katram darbiniekam, tās nemaz neesot tik ievērojamas.

Krists Leiškalns
”RĪGAS NAMU PĀRVALDNIEKS” PĀRSTĀVIS

”Tie ir 2 tūkstoši darbinieki. Darba apģērbs tiek nodrošināts uz trīs gadiem. Katram apģērbam noteikts kalpošanas laiks. Darbiniekiem tiek nodrošināta gan siltā jaka, gan vasaras, gan pavasara apģērbs. Viena darbinieka apģērbam vidēji tiek tērēti 200 eiro.”

Darba apģērbu iegādājas arī citas valsts iestādes, piemēram, ”Latvijas valsts radio un televīzijas centrs” apģērbu nodrošina 90 no 236 iestādes darbiniekiem. Vislielākā darbinieku grupa, kas saņem apģērbu, ir augstkāpēji. 8 gadu laikā iestāde apģērbam tērējusi nedaudz vairāk par 127 tūkstošiem eiro.

Arī teju katrs trešais Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieks saņem darba apģērbu, tostarp ir vides inspektori, dabas taku darbinieki, dabas eksperti, dabas izglītību centru darbinieki. Kopumā no 163 iestādes darbiniekiem apģērbs tiek izsniegts 66. Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā redzams tikai viens apģērbu iepirkums dabas aizsargiem, tā summa sasniedz 41 tūkstoti eiro.

Lauku atbalsta dienests apģērbu nodrošina pusei jeb vairāk nekā 300 darbiniekiem, kuri veic dažādas kontroles un pārbaudes. Septiņu gadu laikā apģērbu un apavu iegādei iztērēti 77 tūkstoši eiro.

Tāpat par 41 999 eiro apģērbu saviem darbiniekiem pirms diviem gadiem iegādājās arī Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Foto

 
13 komentāri