Rīgas ierēdņi nezina, ko darīt ar milzu pērtiķi Kronvalda parkā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

84 komentāri

Pērtiķa ”Sema” statuja latviešu dižgara Ata Kronvalda nosauktajā parkā tika uzstādīta pirms vairāk nekā gada. Toreiz Ušakovs stāstīja, ka statuja būs apskatāma līdz oktobra beigām, taču nu solījums ir aizmirsts.

Bez Tabu skatītājas Guntas pacietības mērs ir pilns, jo Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs nav pildījis solīto, un statuja joprojām parkā ir apskatāma.

Gunta
vēlas Kronvalda parku atbrīvot no pērtiķa

Jau šī veidojuma uzrašanās parkā radīja mulsumu. Kāpēc tieši Rīgā un šajā parkā?

Kad Nils Ušakovs 2016. gada septembrī apsolīja, ka tas tur atradīsies tikai līdz oktobrim, radās neliels mierinājums – parasta kampaņa, kas, ja netīk, jāpārdzīvo kā iesnas.

Bet nu jau ir gads pagājis, un izskatās, ka šis parkā neiederīgais briesmeklis nu jau ir uz palikšanu.

Statujas ”Sems” autors ir Krievijā dzīvojošs mākslinieks, kurš radījis sava veida pieminekli dzīvniekiem, kuri tika izmantoti raķešu izmēģinājumos. Rīgas būvvalde izteikusi iebildumus par turpmāku statujas atrašanos Kronvalda parkā, pret bijusi arī Rīgas pieminekļu padome.

”Šim artefaktam tiešas vēsturiskas vai kultūrvēsturiskas sasaites ar Latviju, Rīgu nav. Patiesību sakot, kā piedāvājums modernās mākslas objektam, tas varētu būt interesants, taču jāatbild uz jautājumiem: kāpēc Rīga, kāpēc tieši šeit, kāpēc tāda hipertrofēta forma?” norāda Rīgas domes pieminekļu padomes priekšsēdētājs Ojārs Spārītis!

Tieši pie statujas piestāj tūristu autobusi, kuru pasažieri ķer labākos kadrus. Taču, visticamāk, ka neviens pat nenojauš, ka statuja šeit atrodas nelegāli.

Edgars Vaikulis
“Rīgas meži” valdes loceklis

Sākot ar šī gada aprīli, var teikt, ka skulptūra parkā atrodas nelegāli. Mēs māksliniekiem lūdzām statuju novākt, taču saņēmām atbildi, ka viņiem nav līdzekļu statujas pārvietošanai.

Šobrīd pilsētas vadība nav ieinteresēta pieminekli pārņemt savā īpašumā, jo neredz tam piemērotu atrašanās vietu.