Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Biķernieku ielas iedzīvotāji pārliecināti, – ierēdņi ar likuma pantu pildīšanu nudien esot pārcentušies. Viņu namu, kas atrodas Biķernieku ielā 216, vēlas pārdēvēt par Bebrenes 8. Uzskata, ka tas ir neloģiski un radīs jucekli.

Rīgas būvvaldes pārstāvis skaidro, ka Rīgā ir daudz padomju gados būvēto māju un bieži vien atrast kādu māju konkrētā adresē ir diezgan sarežģīti, īpaši, ja ir daudz korpusu. Esošā adresācija daudzviet vairs neatbilst adresācijas pamatprincipiem un padomju gadu nekārtības tiek likvidētas, un, lai varētu vienkāršāk orientēties galvaspilsētā, notiek pāradresācija.

Ne tikai konkrētajam namam, bet arī citiem, kurus skar pāradresācijas noteikumi, piešķir adresi tai ielā, kas atrodas ēkai vistuvāk. Tā tas esot arī Biķernieku 216, jo nams atrodas tuvāk Bebrenes ielai.

Biķernieku ielas iedzīvotāji piekrīt, ka vairumā gadījumā pāradresācija ir lietderīga, bet nekādā ziņā uz viņu namu tas neattiecas.

Lai gan Bebrenes iela ēkai tiešām atrodas tuvāk nekā Biķernieku iela, taču realitātē viss esot citādāk.

Bebrenes iela dabā ne tuvu nelīdzinās ielai, netiekot kopta, iedzīvotājiem nav saprotama un atrodama, jo nav ne norāžu par ielas esamību, ne vizuālu atpazīšanas zīmju (trotuārs, ceļazīmes utt.).

Turklāt viņu dzīvojamā māja ir padomju laikos celta ēka (proti, vairāk nekā 30 gadus veca), tā no Biķernieku ielas ir skaidri saskatāma un sasniedzama (atrodas atklātā teritorijā 60 metru attālumā no Biķernieku ielas). Pirms dzīvojamās mājas līdz Biķernieku ielai nekādas citas dzīvojamās mājas vai telpu grupas nav.

Dzīvokļu īpašnieki ir kategoriski pret piedāvāto adreses maiņu, tostarp, vērtējot adreses piešķiršanas pamatprincipus, kas norādīti gan Ministru kabineta noteikumos, gan Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā, vērš uzmanību, ka administratīvajā teritorijā adrese neatkārtojas.

Dzīvojamā māja ir vienota ēka, tai nav korpusu, citu adrešu. Neviena cita ēka nav ar šādu adresi. Turklāt noteikumi paredz, ka pāradresācija jāveic, vērtējot konkrētu situāciju.

Biķernieku ielā 216 dzīvokļu īpašniekiem rodas iespaids, ka Rīgas pilsētas būvvalde adreses maiņu piedāvā, burtiski tulkojot Adresācijas noteikumu 19.punktu, nemaz nevērtējot konkrēto situāciju un neapsekojot māju un ielu izvietojumu dabā.

Ja vien atbildīgās amatpersonas neatbrauks un savu lēmumu mainīt nama adresi neatcels, iedzīvotājiem pašiem vēl būs jāmaksā par adreses plāksnes nomaiņu, nemaz nerunājot, cik būs iesaistīto, kas veiks ierakstu maiņu Zemes grāmatā, pastā utt.

Rīgas būvvaldes pārstāvis skaidro, kāds ir būvvaldes viedoklis par konkrētā nama pāradresācijas nepieciešamību.

TOP komentāri

 • Haris
  +4 +4 0

  Haris

  Berģos gan adreses nenomainīja, kaut tur ir vairākas neloģiskas. Bet mēs saprotam, Berģi ir atpalikusi nomale, kur nav nekādas kārtības, putekļainas, izdangātas ielas, bez asfalta, ķemmertiņi kā laukos, adreses,kuras nevar atrast, nav ne skolas, ne bērnudārza, ne daktera, ne pasta, ne aptiekas, nekā. Bet rajons latvisks, tādēļ RD interesē tikai tie, kur pārsvarā dzīvo nelatvieši.
 • Jānis Paeglītis
  +1 +1 0

  Jānis Paeglītis

  Ja viņas nemainis tad tas cilveks kas atbildigs par to paliks bez darba :D
  Tad nu maina vajag vai nevajag
 • s
  +1 +1 0

  s

  Ceļš uz Biķernieku ielu tāls, slikts, gruti nokļūt, vieglāk savā kabinetā uz papīra.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl