Rīgas domes algots fotogrāfs pārkāpj “dronu noteikumus” publiska pasākuma laikā!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

13 komentāri

Pērnā gada nogalē stājās spēkā dronu pilotēšanas noteikumi, kuru 10. pants norāda, ka lidojumus var veikt tikai laika posmā starp saullēktu un saulrietu. Rīgas domes organizētā un atbalstītā ”Naktsbrauciena” starts tika dots 23.00, tātad – jau krietni pēc saulrieta.

Civilās aviācijas aģentūrā (CAA) norāda, ka Rīgas domes pieaicinātais fotogrāfs, iespējams, pārkāpis vismaz 3 dronu pilotēšanas noteikumus:

 • drons bez aģentūras atļaujas izmantots naktī;
 • lidojums, nesaņemot atļauju, kontrolējamā gaisa telpā, visticamāk, veikts augstāk par 50 metriem;
 • lidojums nav rakstveidā saskaņots ar pasākuma organizatoru.

Tāpat pasākuma dalībnieks Kristaps norāda, ka drons nav bijis aprīkots ar atbilstošu drošības sistēmu, kurai jābūt, ja bezpilota lidaparāts tiek pilotēts virs publiskiem pasākumiem.

Uģis Vidauskis

Uģis Vidauskis
Rīgas domes pārstāvis

Mums ir nolīgts cilvēks, pieņemam kvalitatīvu produkciju, viss. Tālāk jau… tik sīki, ko, kas ievērots, … tā nenotiek. Mēs nepārbaudām arī, vai pakalpojuma izpildīšanas laikā mašīnu novietojis atļautā vietā.

Fotogrāfijas publicētas Rīgas domes mājaslapā. Pat pēc norādes, ka fotogrāfs, iespējams, pārkāpis likumu, Rīgas domes darbinieki fotoattēlus nav izņēmuši no publiskās mājaslapas daļas.

 

Civilās aviācijas aģentūras direktors norāda, ka pret fotogrāfu tiks ierosināta administratīvā lieta.

Māris Gorodcovs

Māris Gorodcovs
Civilās aviācijas aģentūras direktors

Šobrīd bez speciālas atļaujas ļaujam dronu pilotēt tiešā redzamības attālumā, jo drons nespēj automātiski izvairīties no citiem gaisa kuģiem.

Drona pilotam jāizvērtē visi riski. Šajos kadros redzams, ka apkārt ir vadi, kuros var ieķerties. Lidojums tiek veikts virs cilvēku galvām.

Fotogrāfs vēl nav atsūtījis rēķinu, tādēļ domnieki nezinot, cik izmaksās iespējamā likumpārkāpēja pakalpojumi. Vietvaras pārstāvji norāda, ka pasākuma iemūžināšana uzticēta labi zināmam fotogrāfam Renāram Korim.

Fotogrāfs uz Bez Tabu zvaniem un īsziņām trīs dienu garumā tā arī neatbild, kaut Rīgas domes pārstāvji apstiprina, ka ar fotogrāfu izdevies sazināties.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta budžetā pasākuma organizēšanai bija atvēlēti 31 300 eiro.

TOP komentāri

 • Atcerās
  +2 +2 0

  Atcerās

  Jā, tieši tā. Nav jau tā kā 1.septembra pasākumā ar paša Nila piedalīšanos viens tāds "drošais" lidonis nokrita ;)
 • Dzintars Skarbovskis
  +1 +1 0

  Dzintars Skarbovskis

  Nu nevar lidnes izmantot, kā pašam ienāk prātā. Ja lidņu izmantošanai pilsētā ir noteikta kārtība, tad tā jāievēro arī pilsētas vadībai.
 • Inga Kerliņa
  +1 +1 0

  Inga Kerliņa

  Un pirms ar dronu darboties, vajadzētu iepazīties ar attiecīgajiem noteikumiem 😉

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl