Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Komentāri

Jaunatklātajā sporta kompleksā pie Rīgas 84. vidusskolas izveidots iespaidīgs rotaļu laukums. Visā teritorijā uzstādītas novērošanas kameras, taču, kā apgalvo Rīgas pašvaldības policists, tās automātiski neieraksta notiekošo.

Rotaļu laukumā pie Bez Tabu žurnālista vērsās 3. klases skolēns, kurš kompleksā pazaudēja savu jaku un notikušo pamatīgi pārdzīvoja. Kopā ar puisēnu Bez Tabu žurnālists pēc palīdzības vērsās pie teritorijā dežūrējošā pašvaldības policista. Likumsargu izdevās sastapt telpā, kurā uzstādīti divi monitori, lai varētu novērot, ko rāda kameru acs.

Ātrs situācijas atrisinājums pārvērtās neizprotamā situācijā. Pašvaldības policists atklāja, ka kameras veic ierakstu vien tad, kad tiek izvēlēta atbilstoša funkcija. Laukumā diendienā atrodas simtiem bērni un jaunieši.

Ja uzstādītas kameras, kuras notiekošo automātiski neieraksta, tad kādam būtu jādežūrē pie monitoriem, lai negadījumu vai konfliktu gadījumā spētu nekavējoties rīkoties. Tomēr izrādās, ka arī tas netiek darīts. Monitoru novērošana atstāta novārtā.

Bez Tabu vērsās pie Rīgas Domes Īpašuma departamenta sabiedrisko attiecību speciālistes Baiba Gailītes, lai noskaidrotu, cik izmaksājušas kompleksā uzstādītās kameras. Gailīte nevarēja sniegt atbildes uz Bez Tabu jautājumiem, galu galā pieprasot iesniegt “jautājumus normatīvo aktu kārtībā, jo tie attiecas uz vairāku pašvaldības institūciju kompetenci”.

Pēc atkārtoti nosūtīta e-pasta Gailīte ilgstoši neatbildēja uz Bez Tabu komandas telefona zvaniem un īsziņām. Pēc klusuma pauzes Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve atsūtīja vēl vienu e-pastu: “Lai sniegtu atbildes uz Jūsu jautājumiem, lūdzu iesūtiet rakstisku (ar drošu elektronisko parakstu apstiprinātu) pieprasījumu Īpašuma departamenta direktoram”.

Bez Tabu tīmeklī izdodas atrast vizuāli līdzīgas kameras tām, kas uzstādītas kompleksā. Vienkāršākās kameras cena svārstās ap 240 eiro, turpretī advancētākas kameras izmaksas sasniedz pat 500 eiro.

Ar Bez Tabu laipni tiekas sporta kompleksa vadītāja, kura galu galā ievieš skaidrību.

 

Maruta Eglīte
Sporta kompleksa vadītāja

Pie kamerām nav visu laiku jāsēž, tās veic automātisku ierakstu, kas glabājas 2 nedēļas.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis uzsver, ka likumsargi apsarga telpā uzturas īslaicīgi, tikai lai brīdi atpūstos un iedzertu tēju, papusdienot.

 

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Policijas darbinieki nav atbildīgi par video novērošanas kamerām. Ņemot vērā radušos pārpratumu, ar darbiniekiem tiks veiktas pārrunas un izskaidrots, kā jārīkojas šādās situācijās.

Īpašuma departamenta pārstāves sniegtā informācija liecina, ka sporta kompleksā uzstādītas 12 video novērošanas kameras, kas izmaksāja 3388,32 eiro. Turpretī serveris, kur 2 nedēļas glabā uzfilmēto materiālu, izmaksāja 585,40 eiro.

Foto

Lasi vēl