Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Komentāri

Pie raidījuma Bez Tabu vērsās 49 gadus vecā Jeļena, kura piektdaļu savas dzīves pavadījusi, gaidot Rīgas domes nodrošinātu dzīvokli.

10 gadu laikā sieviete nemitīgi mainījusi savu apmešanās vietu – nācies gulēt gan mazdārziņos, gan kapsētās, tāpat naktis regulāri pavadījusi Rīgas nakts patversmē. Jeļenas deklarētā dzīvesvieta ir patversme, kur saskaņā ar sievietes stāstīto nedrīkst uzturēties ilgāk par 2 mēnešiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sieviete reizi ceturksnī apmeklējusi patversmes sociālo darbinieku, kā arī regulāri zvanījusi Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta darbiniekiem, lai uzzinātu, kad pienāks viņas kārta saņemt pašvaldības nodrošinātu dzīvokli.

Jeļena, 10 gadus gaidīja rindā

Saņēmu sēdes lēmumu par izlikšanu no rindas tādēļ, ka neesmu saņēmusi ierakstītās vēstules. Šogad vērsos departamentā ar lūgumu, lai man zvana, nevis sūta vēstules. Departamentā pierakstīja manu numuru, to pat salīdzinājām.

Patversmes sociālā darbiniece pastāstījusi, ka Jeļenai piedāvāti 3 dzīvokļu varianti, kas kundzei bija pamatīgs pārsteigums. Izbrīnu rada fakts, ka pašvaldības darbinieki, zinot, kā Jeļenu sazvanīt, to nav darījuši.

Ivo Kiršblats, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāvis

Mājokļu un vides departamenta darbiniekiem nav jātēlo izmeklētāji un jāmeklē rindā stāvošie cilvēki pa pusi pasaules. Tā ir skarbā realitāte.

Numurs bija zināms, bet problēma ir tā, ka cilvēks nereaģē uz to, ko viņam vajadzētu izdarīt. Zināmā mērā tā ir birokrātija, bet tā ir arī zināma kārtība, kuru mēs ievērojam.

Kiršblats norāda, ka sieviete var pārsūdzēt departamenta lēmumu.

Foto

Lasi vēl