Rīgas dome iecerējusi Kundziņsalā izveidot atskurbtuvi. Salas iedzīvotāji gatavi protestēt!

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

8 komentāri

Sabiedrībā ik pa brīdim uzjundī sarunas par to, vai Latvijā būtu/nebūtu atjaunojamas atskurbtuves. Padomijas laikos tādas bija teju katrā milicijas iecirknī, bet pēc atmodas laikiem tās pamazām likvidēja. Dažās pašvaldībās šādas iestādes jau ir atjaunotas, un nu to piemēram grasās sekot arī Rīga, kuras rātes kungi aktualizējuši šo tematu.

Pārbūvēts morgs, pielāgotas pašvaldības policijas telpas, medicīnas iestādēs atvēlēta telpa. Vietas, kurās šobrīd atrodas dažādu pilsētu atskurbtuves. Līdz pērnā gada otrajai pusei šādas specializētas telpas bija 12 pašvaldībās. Galvaspilsētā šo funkciju pilda patversme, kuru kūrē Sarkanais Krusts.

Cenas par atžirdzināšanas pakalpojumiem katrā pašvaldībā ir savas, valsts par katru klientu maksā 15,00 eiro. Nu Rīgas rātē tapusi ideja, ka ir vajadzīgas jaunas, ietilpīgākas telpas.

Publiski izskanējušas ziņas, ka par labu esam atzīta kāda ēka Kundziņsalā, 7. šķērslīnijā Nr. 1. Kā stāsta Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāvis Aldis Strapcāns, vietai jābūt piemērotā attālumā no visiem Rīgas rajoniem.

“Ir jāskatās atrašanās vieta. Policijai ir jāspēj iereibušos uz turieni nogādāt no Bolderājas, Sarkandaugavas.”

Kā jau noprotams, lai arī ideja skolu pārbūvēt par atskurbtuvi un, iespējams, patversmi ir tikai projekta līmenī, Kundziņsalas iedzīvotājiem tā ir kā bullim sarkana lupata, jo teju visi uzrunātie salas iedzīvotāji ir pret šādu ideju.

Dažs labs ir gatavs rīkot protesta akcijas pie Rīgas rātes duravām.

“Skolā ierīkot atskurbtuvi? Es pat nezinu, kā šādu rīcību nosaukt……”

Šobrīd ēka vēl ir Izglītības ministrijas īpašumā. Kundziņsalas biedrības aktīviste Inga stāsta, ka jau kopš 2004. gada neizmantoto ēku vēlējušies pārņemt paši un ierīkot tur kultūras centru, bet uz visiem pieprasījumiem no Izglītības ministrijas saņemts atteikums.

”Mēs Kundziņsalu vēlamies redzēt kā kultūras centru. Kas notiks, kad policija šurp sāks vest dzērājus? Kas notiks, kad viņus no atskurbtuves izlaidīs laukā? Daļa no viņiem ir noziedznieki. Kurš atbildēs par mūsu bērnu drošību?”

Rīgas domes Īpašumu departamentā Bez Tabu noskaidro, ka nekas nav akmenī cirsts, jo lēmums vēl nav pieņemts un arī no šā departamenta pārstāves puses dzirdam solījumu, ka iedzīvotāju viedoklis tiks ņemts vērā, lemjot jautājumu par atskurbtuves ierīkošanu Kundziņsalā.

TOP komentāri

  • Tamāra Bula
  • Gunta Brikmane
  • Sandra Rema
    +4 +4 0

    Sandra Rema

    Vai kundziņsaliešiem nebūtu gana jau ar konteineru ostu, kad jāuzliek vēl viens slogs uz viņu pleciem?Atceros, kādreiz tur bija patiešām skaisti,nodzīvoju tur 15 gadus.❤️

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl