Rīgas centrā nezāles aug griezdamās, bet īpašnieks par to neliekas ne zinis

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

3 komentāri
Rīgas centrā nezāles aug griezdamās, bet īpašnieks par to neliekas ne zinis

Rīdzinieki sašutuši par nezālēm aizaugušu teritoriju netālu no Rīgas ostas. Nezāles teju līdz ausīm, bet neviens tās nepļauj.

Rīdziniece Dagnija situāciju ar nezālēm aizaugušo teritoriju raksturo visai emocionāli.

Dagnija

Vieta Rīgas centrā, kur satiekas Katrīnas iela un Eksporta iela, ir īsta džungļu paradīze! Zāli pašvaldība nav pļāvusi visu vasaru, naudu gan jau iztērēja vēlēšanām. Zāli nepļauj, toties pretī mājai Katrīnas ielā 3 -paslepus pamanījās sastādīt kokus, nedomājot, ka tie izaugs lieli!

Par jauniestādītajiem kokiem citi apkaimē dzīvojošie gan nepiekrīt Dagnijai un uzskata, ko zaļā rota pilsētai nepieciešama un apstādījumi ielas malā tikai palīdz attīrīt gaisu no piesārņojuma, ko rada automašīnas un osta, taču par nezālēm aizaugušo teritoriju gan visi ir neizpratnē, kā tāda var izveidoties Rīgas centrā?!

Gaļina
vietējā iedzīvotāja

Mums tas viss ļoti apnicis. Sākumā tur bija māja, bezpajumtnieki tur pulcējās. Māju nojauca, bet zāli te neviens vispār nepļauj. Protams, nepatīk. Te skaitās centrs, bieži te dodas ekskursijās uz parku, un arī šeit ārzemnieki nāk, bet te tāds nesmukums!

Pēc iedzīvotāju domām, nesakoptajā teritorijā varētu ierīkot kaut vai autostāvvietu vai veikalu, vai kafejnīcu.

“Bez Tabu” tiekas ar Rīgas Austrumu izpilddirekcijas pārstāvi, kurš nenoliedz, ka Katrīnas ielas sākuma posms ir domnieku sāpju bērns, kas pieder privātīpašniekam, kurš to atstājis novārtā. Pašvaldība jau bijusi spiesta atdarīt savu maku un aprīlī teritoriju sakopusi. Pat ja īpašnieks savu teritoriju ilgstoši nekopj, atsavināt to gan neesot tik vienkārši.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis informē, ka par nesakopto teritoriju Katrīnas ielā 1 īpašniekam, kurš dzīvo ārzemēs, ir vairākas lietvedības, pēdējā ir augusta beigās. Kopš šā gada jūlijā ir stājies spēkā Administratīvās atbildības likums, būšot vieglāk cīnīties ar administratīvā soda ignorētājiem, kas atrodas ārvalstīs.

Rīgas domnieki turpināšot saziņu ar nesakoptās teritorijas īpašnieku un nepieciešamības gadījumā lemšot, vai pašvaldībai nav atkārtoti jāsakopj teritorija un nauda par to jāpiedzen no īpašnieka, no kura, starp citu, parādus piedzenot arī tiesu izpildītāji.