Rīgā vasaras vidū nokaltuši desmitiem koku. Sāli kaisīs arī turpmāk

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Brīvības ielas abās puses jau gadu desmitiem aug liepas. Ar neapbruņotu aci var redzēt, ka tām neklājas labi, koki jau vasaras vidū zaudējuši lapas, tie izskatās slimi.

“Bez Tabu” skatītāja Marika pamanījusi, ka koki nokaltuši no VEF tilta līdz pat Juglai, kas ir vairāk nekā četru kilometru garā posmā. ”Praktiski visi koki ielas malā nokaltuši! Vai tā ir tīša kaitniecība iedzīvošanās nolūkā, kāda jauna kaite, bet varbūt nepārdomātas sāls kaisīšanas sekas? Kas notiks tālāk?” vaicā Marika.

Arī citi sastaptie rīdzinieki pamanījuši liepu nokalšanu. Nejauši sastaptais francūzis Didjē Latvijā dzīvo piekto gadu. Salīdzinot Rīgu ar Parīzi, viņš norāda, ka šeit plaušas jūtas daudz labāk un viņš priecājas arī par nokaltušajām liepām.

Bioloģijas zinātņu doktore Gunta Čekstere, kura pētījusi liepu stāvokli galvaspilsētā, norāda, ka, visticamāk, liepu stāvoklis pasliktinās pārmērīgās sāls kaisīšanas dēļ.

Gunta Čekstere
Bioloģe

Tā nav tikai Brīvības ielā, bet arī Maskavas ielā, centrā. Arī veciem kokiem var novērot bojājumus. Koki ātrāk nomet lapas, jau augustā viņi ir nonīkuši.

Satiksmes departamentā gan joprojām nav gatavi atteikties no sāls maisījuma kaisīšanas ziemā. Brīvības iela ir maģistrālā iela, tādēļ sāls tur tiks kaisīts arī turpmāk. Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko uzsver, ka skatītājas norādītajā posmā šogad esot iestādīti 45 koki un vēl plānots iestādīt 7 kokus. Departaments apzinās, ka koki Brīvības ielā iet bojā, taču neesot instrumentu, kā cīnīties pret sāls pāridarījumu.

Anatolijs Aļeksejenko
Mājokļu un vides departamenta direktors

Šie koki ir vairākkārt cietuši. Sākot ar veloceliņa būvniecību pirms vairākiem gadiem un beidzot ar Brīvības ielas rekonstrukciju. Cieta koku saknes. Tāpat arī ielas tiek kaisītas ar sāli. Cik koki aizies bojā, tik iestādīsim jaunus.

Liepas Brīvības ielā esot apsekotas, tās šobrīd neapdraud satiksmes dalībniekus. Aļeksejenko norāda, ka iestādītie koki regulāri tiekot laistīti, taču, ņemot vērā lielo Brīvības ielas noslodzi, to mūžs noteikti nebūs desmitiem gadu ilgs.