Rīgā pēkšņi noasfaltē ieliņu, kas ved gar Rīgas domes biznesa partnera māju

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

75 komentāri

Vēsmas iela ir necila ieliņa Rīgas mikrorajona Purvciema sirdī, līdz šim tai bija grants segums un vairākas bedres, taču nu uz privātmājām ved gludi noasfaltēta iela.

Īsi pēc pašvaldību vēlēšanām ieliņā viesojusies ceļubūves tehnika, kas dažās stundās noklājusi asfaltu. Viss noticis tik ātri, ka ieliņas iedzīvotāji bijuši pamatīgi pārsteigti.

Gan par to, ka beidzot iela savesta kārtībā, gan to, ka tas viss noticis pēc vēlēšanām. Tikpat pārsteigti ir arī Rīgas domes Satiksmes departamenta darbinieki, kuri par ielas noasfaltēšanu uzzina no Bez Tabu.

Una Ahuna-Ozola

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Satiksmes departaments nav veicis šos darbus. Neviens departamentā nav vērsies ar projektu, lai lūgtu atļauju ielu asfaltēt, tādēļ varam teikt, ka šeit ir veikta nelikumīga būvniecība.

Departamenta pārstāvji plāno vērsties būvvaldē. Bez Tabu rīcībā esošā informācija liecina, ka persona, kas organizējusi ielas asfaltēšanu, ļoti labi pārzina normatīvos aktus un zina, ka tādi darbi ir jāsaskaņo.

Pie kāda nama Vēsmas ielā redzams auto, kura vadītājs jau arī iepriekš nonācis Bez Tabu redzeslokā. Tas ir azerbaidžāņu izcelsmes uzņēmējs Adigjozals Mamedovs, kurš vada uzņēmumu “Ceļu pārvalde”. Viņa uzņēmums saņem neskaitāmus pasūtījumus no Rīgas domes, lai labotu ielas un ieklātu jaunu asfaltu.

Tāpat arī “Ceļu pārvalde” ziemā rūpējas par sniega šķūrēšanu galvaspilsētā un ielu kaisīšanu. Tātad līdzekļu plūsma no Rīgas domes ir garantēta visa gada garumā.

Adigjozals Mamedovs
Uzņēmējs, noasfaltējis Vēsmas ielu bez projekta

Ar pilsētu tam nav nekāda saistība. Tā ir mana privāta iniciatīva. Man nebija tāda uzdevuma, nebija spiediena. Ja cilvēkiem tas nepatīk, varu aizsūtīt tehniku un asfaltu “aizvākt”.

Teiksim tā, kādā objektā pasūtīja 100 000 tonnas, bet nevar jau precīzi pateikt. Ieklājām pasūtīto ielu, pāri palika 3-5 tonnas. No šiem pārpalikumiem noasfaltējām Vēsmas ielu.

A. Mamedovs norāda, ka ielas asfaltēšanā ieguldīti tikai AS “Ceļu pārvalde” līdzekļi.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka norāda, ka Satiksmes departamentam ir divi varianti, kā situāciju atrisināt. Viens no tiem paredz, ka jāatjauno iepriekšējais stāvoklis, kas nozīmētu asfalta seguma nofrēzēšanu, bet otrā gadījumā departamentam būtu jāsaskaņo esošais stāvoklis.
75 komentāri