Rīdzinieki vismaz piecus gadus dzīvojuši blakus līķim, kurš joprojām netiek apbedīts

Pievienot komentāru
Rīdzinieki vismaz piecus gadus dzīvojuši blakus līķim, kurš joprojām netiek apbedīts
Foto: Ekrānuzņēmums

Šī gada februārī raidījums Bez tabu ziņoja par šausmu stāstu cienīgiem notikumiem, kas risinājās kādā daudzdzīvokļu namā Raņķa Dambī. Pašvaldībai piederošajā dzīvoklī netālu no Rīgas centra tika atrasts aptuveni piecdesmit gadus vecas sievietes munificējies līķis.

To uzzinot, kaimiņi bija šokā. Viņi daudzkārt ziņojuši Rīgas domei un Rīgas namu pārvaldniekam par neciešamo smaku mājā, kas bija jūtama jau gadiem. Ierēdņi atrunājušies, ka tā ir kanalizācijas smaka un tik turpinājuši sūtīt mirušajai īrniecei draudu vēstules par īres un komunālo maksājumu parādu. Kad summa pārsniedza 6 tūkstošus eiro, pat iesūdzēja mirušo sievieti tiesā.

Foto

Aizgājējai ģimenes neesot bijis un ar kaimiņiem nekomunicējusi. Domes pārstāvjiem vai apsaimniekotājam neesot tiesību iekļūt dzīvoklī, vien tad , ja ir aizdomas par, piemēram, ielaušanos. Galu beigās dzīvokli devušies apsekot policisti, taču, dīvainā veidā, pirmo reizi līķi nav pamanījuši. To ieraudzījuši vien ar otro piegājienu citā reizē. Kālab tā, to nevar paskaidrot arī šodien.

Video toreiz

Bez tabu noskaidro, ka sievietes pīšļi joprojām nav apbedīti, lai gan ir pagājis pusgads, kopš līķis ir atrasts. Izrādās, krimināllieta nav izbeigta un, kamēr process turpinās, līķi apglabāt nedrīkst. Ir jau noskaidrots, ka sieviete nav mirusi vardarbīgā nāvē un Valsts policija viņas mirstīgās atliekas jau tuvākajās dienās būs gatava atdot Rīgas domes mājokļu un vides departamentam, kas solās nelaimīgo sievieti beidzot apbedīt. Viņas līķis tikšot kremēts un apglabāts kopējos kapos par pašvaldības līdzekļiem.

Piecu gadu laikā uzkrāto vairāk kā 6 tūkstošus eiro lielo mirušās sievietes parādu Rīgas namu pārvaldnieks segšot no sava budžeta. Kaimiņi pārliecināti, tas viss varēja nenotikt, ja vien ierēdņi savlaicīgi būtu reaģējuši uz viņu trauksmes zvaniem un kāda no vairāk kā 4 tūkstošiem ģimeņu, kas Rīgā gaida mājokļu rindā, jau vairākus gadus būtu varējusi tajā dzīvot. Tagad māc bažas, vai vispār kāds gribēs apmesties dzīvoklī, kurā gadiem atradies līķis…

Video tagad